اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

خودرو تیبا مدل 95 با حدود 85 هزار کیلومتر کارکرد دارم و در زمان افزایش دور موتور تا 3500دور در دقیقه موتور ریپ می‌زند

نویسنده

تیم تحریریه

۱۰ آبان ۱۳۹۹
  • 0
چنین اشکالی در خودروهای مجهز به‌ سیستم سوخت‌رسانی انژکتوری تنها به‌دلیل معیوب بودن یکی از سنسورهاست.

 خودرو تیبا مدل 95 با حدود 85 هزار کیلومتر کارکرد دارم و در زمان افزایش دور موتور تا 3500دور در دقیقه موتور ریپ می‌زند و در این هنگام با تعویض دنده مشکل برطرف می‌شود. البته در دورهای پایین موتور چنین مشکلی وجود ندارد. علت چیست؟

چنین اشکالی در خودروهای مجهز به‌سیستم سوخت‌رسانی انژکتوری تنها به‌دلیل معیوب بودن یکی از سنسورهاست. اما یکی از رایج‌ترین اشکالات مربوط به سنسور میل‌سوپاپ است و درصورتی که این قطعه معیوب شود و به‌درستی کار نکند، چنین مشکلی را به‌وجود می‌آورد. بنابراین در این حالت برای رفع مشکل باید سنسور میل‌سوپاپ‌ تعویض شود. اما گاهی نیز ممکن است در اثر معیوب بودن انژکتور، پمپ بنزین یا فیلتر بنزین این ایراد در خودرو رخ ‌دهد. بنابراین نیاز است سه پارامتر انژکتور، پمپ‌بنزین و فیلتر بنزین نیز مورد بررسی قرار گیرد تا درصورت نیاز هر سه قطعه تعویض شود. از سوی دیگر اگر کاتالیست یا کوئل دوبل خودرو نیز دچار ایراد و خرابی شده باشد، حالت ریپ زدن در دورهای بالای موتور برای خودرو رخ خواهد داد. 

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.243 seconds.