اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

آیا این صحت دارد که وجود سیستم کروزکنترل در خودرو سبب کاهش عمرمفید انژکتور می‌شود و آیا این سیستم برای خودروهای مجهز به‌گیربکس دستی نیز کاربرد دارد؟

نویسنده

تیم تحریریه

۱۰ آبان ۱۳۹۹
  • 0
این سیستم با کنترل کردن دریچه‌گاز، انژکتور و زمان جرقه مقدار سرعت خودرو را مطابق دستورات ECU تثبیت می‌کند.

خیر. سیستم کروزکنترل با هدف کاهش مصرف سوخت، آسایش بیشتر در زمان رانندگی و افزایش ایمنی در خودروها تعبیه شده است. این سیستم با کنترل کردن دریچه‌گاز، انژکتور و زمان جرقه مقدار سرعت خودرو را مطابق دستورات ECU تثبیت می‌کند. در این شرایط به‌طور پیوسته زمان پاشش و آوانس جرقه از سوی ECU تنظیم می‌شود. بنابراین این سیستم عمرمفید انژکتور را کاهش نمی‌دهد و خرابی این قطعه به‌عملکرد این سیستم ارتباطی ندارد. پاسخ بخش دوم سوال شما نیز مثبت است و از این سیستم در خودروهای مجهز به‌گیربکس دستی نیز استفاده می‌شود. البته ممکن است این سیستم صرفا در برخی دنده‌ها کارکند و در مابقی دنده‌ها و سرعت‌ها باتوجه به‌محدودیت وضع‌شده از سوی خودروساز برای ECU، کروزکنترل فعال نشود. برای نمونه این مساله در خودرو سوزوکی گرندویتارا مجهز به‌گیربکس دستی صادق است. 

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.68 seconds.