اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

تبدیل ضایعات لاستیک به کفپوش‌های گِرافنی

نویسنده

تیم تحریریه

۱۰ آبان ۱۳۹۹
  • 0
شرکت ویوک با حمایت برنامه Bridging the Gap مرکز نوآوری مهندسی گرافن دانشگاه منچستر موفق به توسعه محصول جدید با استفاده از ضایعات لاستیک خودرو در حوزه کفپوش‌های تقویت‌شده شد.

شرکت ویوک با حمایت برنامه Bridging the Gap مرکز نوآوری مهندسی گرافن دانشگاه منچستر موفق به توسعه محصول جدید با استفاده از ضایعات لاستیک خودرو در حوزه کفپوش‌های تقویت‌شده شد. طبق اعلام یک استارت‌آپ نوپای منچستری؛ اولین محصول این شرکت با هدف کاهش ضایعات لاستیک خودرو با پشتیبانی مرکز نوآوری مهندسی گرافن (GEIC) ارائه شده است. در این برنامه همکاری مشترک، ویوک کونچری موفق به توسعه یک محصول به‌نام SpaceMat که یک کفپوش تقویت‌شده با گرافن است، شده؛ البته استفاده از فناوری نانو موجب بهبود چشمگیر عملکرد لاستیک تایر بازیافتی در آن خواهد شد. تخمین زده می‌شود سالانه 5/1میلیارد حلقه لاستیک به‌‌صورت زباله در جهان تولید و بیشتر آن‌ها در محل دفن زباله‌ها تدفین یا سوزانده می‌شوند. تلاش‌های بسیاری برای تولید لاستیک بازیافتی با کیفیت بالا انجام شده اما میکروذرات حاصل از این فرآیند نگرانی‌هایی را در مورد حفظ محیط‌زیست ایجاد کرده است. محصول SpaceMat شرکت ویوک (Vivek) از ۸۰درصد پسماند مواد لاستیکی و ۲۰درصد لاستیک طبیعی تقویت‌شده با گرافن تشکیل می‌شود. گرافن؛ مقاومت فشاری لاستیک را بیش‌از دو برابر افزایش می‌دهد و به نوبه خود دوام کفپوش را بهبود می‌بخشد. با استفاده از گرافن می‌توان عملکرد مکانیکی ماده بازیافتی را مهندسی و آن را به عملکرد سیستم پلیمری بکر نزدیک کرد. جیمز بیکر، مدیرعامل مرکز گرافن دانشگاه منچستر افزود: «با برنامه Bridging the Gap به‌طور خاص شرکت‌های متوسط و کوچک را هدف قرار می‌دهیم و این  فرصتی عالی برای حمایت از نوآوری‌های محلی در منطقه منچستر است. دیدن یک شرکت جدید در حال ورود به بازار، بسیار هیجان‌انگیز است، شرکتی که به‌‌صورت ویژه بر پشتیبانی از محیط‌‌زیست و استفاده مجدد از لاستیک‌های مستعمل فعالیت دارد.» نوآوری در زمینه پایداری، یکی از معیار‌های حاکم بر فعالیت‌های تحقیقاتی GEIC است و همچنین برای تامین بودجه استفاده و حمایت از برنامه Bridging the Gap بسیار حیاتی است. برنامه Bridging the Gap به شرکت‌های متوسط و کوچک نظیر ویوک کمک می‌کند تا ایده خود را به محصول تبدیل کنند و به دره مرگ سقوط نکنند البته بسیاری از نوآوری‌های بالقوه به دلیل کمبود بودجه یا دانش‌فنی بنیان‌گذار به سرنوشت تلخ سقوط در این دره دچار شده‌اند.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.225 seconds.