اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

افزایش 5 برابری قیمت خودروهای سنگین در مقایسه با سال گذشته

نویسنده

تیم تحریریه

۲۷ مهر ۱۳۹۹
  • 0
نایب رییس کانون انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل داخلی کشور از بازار خودروهای سنگین و تجاری سخن گفت.


به گزارش خبرخودرو، نایب رییس کانون انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل داخلی کشور از بازار خودروهای سنگین و تجاری سخن گفت.

رضا رستمی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو بیان کرد: قیمت خودروهای سنگین افزایش قیمت بسیاری داشته و نسبت به سال گذشته 5 برابر شده و با توجه به قیمت های نجومی خرید و فروش به ندرت انجام می شود.

وی عامل عمده افزایش قیمت خودروهای سنگین را افزایش قیمت ارز دانست و گفت: با توجه به اینکه بخش عمده ای از کامیون ها وارداتی است با افزایش قیمت ارز، قیمت خودروهای سنگین نیز افزایش پیدا کرده است.

نایب رییس کانون انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل داخلی کشور ادامه داد: یکی از عوامل دیگر افزایش قیمت خودروهای تجاری تحریم ها است که مانعی بزرگ برای واردات کامیون های سه سال کارکرد اروپایی شده و علی رغم اینکه سازمان راهداری مجوز نوسازی ناوگان را از طریق واردات کامیون های اروپایی به شرکت های خودروساز و حمل و نقل داده اما به دلیل تحریم ها امکان واردات وجود نداشته و همین امر نیز بر افزایش قیمت کامیون تاثیر گذاشته است.

رستمی با اشاره به راهکار آرامش بازار خودروهای سنگین اظهار داشت:با تخصیص ارز به تولید کنندگان خودروهای تجاری و کاهش هزینه های گمرکی آنان می توان امکان واردات قطعات را برای ساخت خودروهای سنگین در داخل فراهم کرد. به عبارت دیگر با حمایت از تولید داخل و کارخانجات سازنده خودروهای تجاری می توان تعداد زیادی کامیون وارد بازار کرده و بدین ترتیب قیمت ها کاهش می یابد. در غیر این صورت شاهد افزایش روز افزون قیمت ها خواهیم بود.

نایب رییس کانون انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل داخلی کشور در پایان به بیمه رانندگان کامیون اشاره کرد و گفت: برای بیمه تکمیلی رانندگان با بیمه دانا قرار داد منعقد کرده ایم که شامل راننده، همسر و فرزند آنان می شود و خوشبختانه این بیمه قابل قبول رانندگان بوده و مورد رضایت آنها قرار گرفته است.لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.213 seconds.