اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

تایم درگ رسمی مک‌لارن ۷۶۵LT، زیر ۱۰ ثانیه!

نویسنده

تیم تحریریه

۰۳ مهر ۱۳۹۹
  • 0

سرانجام تولید سوپراسپرت حماسی مک‌لارن ۷۶۵LT آغاز شده است. سازندهٔ بریتانیایی به این مناسبت طی بیانیه‌ای گفته است که اولین نمونه‌های این ابرماشین در پایان ماه سپتامبر به خریداران تحویل داده خواهد شد. تنها ۷۶۵ دستگاه از این ماشین برای مدل ۲۰۲۰ تولید می‌شود. هرچند آغاز تولید ۷۶۵LT برای طرفداران مک‌لارن خبر خوبی است اما شاید موضوع مهم‌تر پرفورمنس این هیولای بریتانیایی باشد.

زمانی که ۷۶۵LT در ماه مارس معرفی شد، مک‌لارن اعلام کرد شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت آن تنها ۲.۷ ثانیه است و ظرف ۷.۲ ثانیه به سرعت دویست کیلومتر بر ساعت می‌رسد. حال اما در اعلام جدید مک‌لارن، زمان صفر تا دویست کیلومتر خودرو به ۷ ثانیه کاهش یافته است. اما صبر کنید این همهٔ ماجرا نیست. مک‌لارن در بیانیهٔ خود زمان ۴۰۰ متر یا یک‌چهارم مایل سوپراسپرت جدید خود را ۹.۹ ثانیه اعلام کرده است.

معمولاً سوپراسپرت‌سازان زمان رسمی یک‌چهارم مایل محصولات خود را اعلام نمی‌کنند اما تایم زیر ۱۰ ثانیه بسیار چشمگیر بوده و به همین دلیل برای مک‌لارن اهمیت دارد. با توجه به اینکه قبلاً دیده‌ایم مدل استاندارد ۷۲۰S در مسابقات درگ تایمی در حدود ۱۰ ثانیه را به ثبت رسانده است، تعجبی ندارد که ۷۶۵LT بتواند ۴۰۰ متر را زیر ۱۰ ثانیه طی کند.

دلیل چنین پرفورمنس خارق‌العاده‌ای این است که مک‌لارن ضمن کاهش وزن ۷۶۵LT، به قدرت آن‌هم اضافه کرده است. نیروگاه ۴ لیتری V8 توئین توربوی این ماشین حالا ۷۶۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و باید تنها ۱۲۲۹ کیلوگرم وزن را حمل کند. این یعنی در مقایسه با ۷۲۰S، در این مدل جدید ۴۵ اسب بخار به قدرت اضافه و ۶۱ کیلوگرم از وزن کاسته شده است.

البته خیلی‌ها معتقدند که قدرت واقعی ۷۲۰S کمتر از میزان واقعی اعلام شده و بنابراین تا زمانی که یک ۷۶۵LT روی داینو قرار نگیرد ما نمی‌توانیم بفهمیم دقیقاً چند اسب بخار قدرت زیر پوست این سوپراسپرت پنهان شده است هرچند که به این زودی‌ها انتظار دیدن ۷۶۵LT را روی داینو نداریم. مک‌لارن در مرکز خود در شهرک ووکینگ انگلستان به‌صورت دستی ۷۶۵ دستگاهِ این ابرماشین را تولید می‌کند.

منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.18 seconds.