اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

علت افزایش قیمت باتری فرسوده چیست؟

نویسنده

تیم تحریریه

۳۰ شهریور ۱۳۹۹
  • 0
رییس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان باتری از دلیل افزایش قیمت باتری فرسوده سخن گفت.


به گزارش خبرخودرو، رییس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان باتری از دلیل افزایش قیمت باتری فرسوده سخن گفت.

تقی علی اکبری در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو بیان کرد: با توجه به اینکه 80 درصد از باتری فرسوده را سرب تشکیل می دهد به دلیل افزایش قیمت سرب جهانی، قیمت باتری های فرسوده نیز افزایش یافته است.

وی درباره تاثیر افزایش قیمت باتری فرسوده بر باتری نو اظهار داشت: 40 درصد باتری نو از باتری فرسوده تشکیل می شود بنابراین افزایش قیمت باتری فرسوده بر افزایش قیمت باتری نو تاثیر گذار خواهد بود. به عبارت دیگر با خرید باتری نو و تحویل باتری فرسوده 40 درصد از قیمت باتری نو کسر می شود.

رییس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان باتری درباره معضل قیمت گذاری باتری که موجب چند دستگی در بازار باتری شده است، گفت: طی جلساتی که با تولید کنندگان باتری داشتیم مقرر شد قیمت باتری در درب کارخانه توسط کارخانجات به اتحادیه اعلام شود که به غیر از دو شرکت صبا باتری و نیرو گستران خراسان کارخانجات دیگر تا کنون قیمتی را به اتحادیه اعلام نکرده اند.

علی اکبری خاطرنشان کرد: قیمت باتری کاملا به نرخ ارز وابسته است اما متاسفانه کارخانجات ارز 4200 تومانی از دولت دریافت می کنند اما باتری را با قیمت آزاد می فروشند. ضمن اینکه تا سه ماه پیش در زمینه قیمت گذاری باتری مشکلی وجود نداشت اما افزایش و نوسانات قیمت ارز و کمیاب شدن برخی از کالاها موجب چند نرخی شدن قیمت باتری شده است.

رییس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان باتری تصریح کرد: قیمت گذاری باتری از درب کارخانه توسط اتحادیه انجام می شود اما متاسفانه به دلیل عدم همکاری کارخانجات با اتحادیه، وزارت صمت باید به این موضوع ورود پیدا کرده و این مشکل را حل کند.لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.055 seconds.