اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

استرالیا هنوز درگیر کیسه های هوای خطرناک تاکاتا است

نویسنده

تیم تحریریه

۱۶ مرداد ۱۳۹۹
  • 0
گروه بین الملل: همچنان بیش از 155 هزار دستگاه از خودرو ها در جاده های استرالیا مثل بمب ساعتی هستند که ممکن است هر لحظه عمل کند.


گروه بین الملل: همچنان بیش از 155 هزار دستگاه از خودرو ها در جاده های استرالیا مثل بمب ساعتی هستند که ممکن است هر لحظه عمل کند.

به گزارش خبرخودرو، اگرچه در استرالیا تاکنون بیش از دو مورد مرگ و دو مورد جراحت جدی مرتبط با کیسه های هوای تاکاتا که هنگام باز شدن ترکش هایی را به اطراف پرت می کنند ثبت نشده ولی هنوز تعداد بالایی از خودرو ها مورد بازبینی و رفع عیب قرار نگرفته اند و جان سرنشینان در معرض خطر است.

چندین برند و بیش از صد مدل مختلف از انواع خودرو های فروخته شده در حد فاصل دهه 90 میلادی تا سال 2017 به دلیل نصب کیسه های هوای معیوب شرکت تاکاتا مشمول بزرگ ترین فراخوان تاریخ استرالیا و البته جهان شده اند. فراخوانی که از فورد گرفته تا فراری، از مزدا تا مرسدس بنز ، هولدن تا هوندا و جیپ تا تویوتا را درگیر خود کرده به طوری که 100 میلیون دستگاه خودرو در سراسر جهان را به بمب های ساعتی تبدیل کرده بود.

اگرچه تعداد این خودرو ها در استرالیا به 2.89 میلیون دستگاه می رسید و گفته می شد که 4.1 میلیون کیسه هوای معیوب بر روی آن ها وجود دارد اما حالا بعد از مدت ها این مقدار به عدد پایین تری رسیده است.

با این وجود هنوز حدود 180 هزار کیسه هوا برروی 155 هزار دستگاه خودرو نیازمند تعویض هستند که کار مقامات استرالیایی را با دشواری مواجه کرده است.

قرار است دولت استرالیا و مقامات مسئول در حوزه ایمنی خودرو هرچه سریع تر اقدام به تعویض این کیسه های هوا کنند ولی بحران کووید – ۱۹ هم از این سرعت کاسته و شاید تا حدودی آن را متوقف کرده است.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.202 seconds.