اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

رکوردشکنی هوندا سیویک تایپ R لیمیتد ادیشن در سوزوکا

نویسنده

تیم تحریریه

۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • 0

می‌دانیم که برخی از شما عزیزان چه فکر می‌کنید: رکوردهای پیست بی‌معنی هستند. شاید این موضوع در برخی موارد صحیح باشد اما تماشای رقابت هوندا سیویک تایپ R و رنو مگان RS طی این سال‌ها بسیار جالب بوده، دو خودرویی که همواره رکوردها را بین یکدیگر دست به دست کرده‌اند.

هاچبک داغ فرانسوی‌ها در نسخه تروفی R خود توانست رکورد سریع‌ترین خودروی تولیدی دیفرانسیل جلو در پیست سوزوکا را در سال ۲۰۱۹ ثبت کند. این خودرو یک دور پیست سوزوکا را در ۲ دقیقه و ۲۵.۴ ثانیه طی کرده بود. حالا با رسیدن نسخه متمرکز روی پیست از هوندا سیویک تایپ R لیمیتد ادیشن، رکورد مگان دست ژاپنی‌ها افتاده است.

از نظر فنی هوندا نتوانسته این رکورد را با یک خودروی تولیدی واقعی بشکند زیرا از مدل در دست توسعه استفاده کرده هرچند خیلی‌ها معتقدند این خودرو رکورد را شکسته است. ژاپنی‌ها می‌گویند خودروی مورد استفاده از پیست دارای همان مشخصات فنی مدل تولیدی بوده و هیچ بهبودی در آن صورت نگرفته است.

این خودرو توانسته یک دور پیست ۵.۸ کیلومتری سوزوکا را در ۲ دقیقه و ۲۳.۹ ثانیه طی کند. این رکوردشکنی در ماه فوریه و حین انجام آخرین تست‌ها روی این خودرو صورت گرفته اما حالا خبر مربوط به آن منتشر شده است.

هوندا از این خودرو به عنوان “وحشی‌ترین نسخه تاریخ تایپ R” نام برده و تنها ۶۰۰ دستگاه از آن برای بازار آمریکا و ۱۰۰ دستگاه هم برای بازار اروپا تولید خواهد شد. تایپ R لیمیتد ادیشن به خاطر استفاده از رینگ‌های فورج کاری شده BBS و کاهش متریال سرکوب کننده صدا سبک‌تر از نسخه استاندارد است. خود رینگ‌ها ۸.۱ کیلوگرم سبک‌تر بوده و حذف مجاری بخاری عقب کابین نیز ۱۲.۷ کیلوگرم دیگر از وزن خودرو کاسته‌اند.

حتی نسخه اروپایی سبک‌تر هم هست زیرا فاقد سیستم تهویه مطبوع و سیستم اطلاعات سرگرمی می‌باشد. در کل این خودرو ۴۷ کیلوگرم سبک‌تر از تایپ R استاندارد است.

نکته جالب اینکه هوندا در زمان رونمایی از تایپ R لیمیتد ادیشن در اروپا طعنه‌ای به رنو زد و گفت که این خودرو برخلاف هاچبک های پرفورمنس دیگر برندها هنوز دارای صندلی‌های عقب است. رنو مگان RS تروفی R به‌منظور کاهش حداکثری وزن خود فاقد صندلی عقب می‌باشد.

هنوز مشخص نیست که هوندا با این خودرو به رکورد خودروهای دیفرانسیل جلو در نوربرگ رینگ هم حمله خواهد کرد یا خیر. ژاپنی‌ها اگر تصمیم به انجام چنین کاری بگیرند باید رکوردی بهتر از رکورد ۷ دقیقه و ۴۰ ثانیه‌ای رنو بر جای بگذارند.

[دانلود ویدئو]
برچسب ها
منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.303 seconds.