اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

اولویت انجمن سرب تأمین نیاز باتری سازان است

نویسنده

تیم تحریریه

۱۱ تیر ۱۳۹۹
  • 0
رئیس هیأت مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران ادعای باتری سازان مبنی بر کمبود سرب را غیرواقعی دانست.


به گزارش خبرخودرو، رئیس هیأت مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران ادعای باتری سازان مبنی بر کمبود سرب را غیرواقعی دانست.

یوسف مرادلو در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو عنوان کرد: ادعای انجمن باتری سازان مبنی بر کمبود سرب كاملا غیرواقعی است زیرا سرب در بازار به وفور موجود بوده و به دلیل ممنوعیت صادرات آن، غیر از باتری سازان متقاضی دیگری برای آن وجود ندارد. ضمن اینکه به دلیل فراوانی باتری اسقاط، عمده آن توسط باتری سازان جمع آوری می شود و انبارهای آنان مملو از مواد اولیه است و كمبودی وجود ندارد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا علی رغم توافقات باتری سازان و انجمن سرب، همکاری مطلوبی میان این دو برای تأمین سرب صورت نگرفته است، گفت: علت این است كه باتری سازان ترجیح می دهند كه از تولیدکنندگان ضعیف و كوچكتر با قیمت پایین تر و بدون فاكتور خرید نمایند و قصد ندارند اعضا انجمن را با خرید از آنان تقویت کنند.

رئیس هیأت مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران ادامه داد: ضمنا باتری سازان ترجیح می دهند تولید سرب را از طریق باتری اسقاط انجام دهند. بنابراین این باتری سازها بودند كه حاضر به خرید از انجمن سرب نشده اند و یا خرید خود را با شرط چك دو ماهه مطرح كردند كه هیچ كس حاضر به انجام چنین ریسكی نیست.

مرادلو با بیان این مطلب که حدود ٧٠ درصد قیمت باتری از سرب متأثر است، تأکید کرد: انجمن سرب بر این موضوع واقف است كه ابتدا می بایست نیاز داخل به سرب رفع شود سپس مازاد بر آن صادر شود.

رئیس هیأت مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران در پایان تصریح کرد: پیشنهاد بنده این است که جلسات مشترکی بین مصرف کنندگان و تولیدکنندگان سرب تشکیل و صحبت های دو طرف شنیده شود. لازم به ذکر است تأمین نیاز داخل از اولویت های همه ما است اما این اولویت نباید با بالا و پایین کردن کفه ترازو به نفع و ضرر دیگری باشد و ایجاد رانت توسط هر یک از ذینفعان راه به جایی نخواهد برد.


لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.054 seconds.