اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

یاماها OX-2020، زنده کردن یاد و خاطره سوپرکاری ناکام!

نویسنده

تیم تحریریه

۱۰ تیر ۱۳۹۹
  • 0

یاماها در سال ۱۹۹۲ ایده‌ی تولید یک خودروی اسپورت با تکنولوژی فرمول ۱ را به واقعیت بدل نمود و حاصل این تفکرات هم OX99-11 V12 بود.

این شرکت ژاپنی در آن زمان به خاطر موتورسیکلت‌های خود شناخته شده بود اما درعین‌حال تأمین‌کننده پیشرانه خودروهای فرمول ۱ نیز بود. یاماها تصمیم گرفت از یکی از پیشرانه‌های فرمول ۱ خود در یک خودروی جاده‌ای استفاده کند و به همین خاطر با شرکت مهندسی بریتانیایی IAD برای تولید این خودرو همکاری نمود.

OX99-11 V12 با نیروگاه ۱۲ سیلندر ۳.۵ لیتری که قدرت ۴۰۰ اسبی را در دور ۱۰ هزار تولید می‌کرد متولد شد. این پیشرانه با گیربکس ۶ سرعته دستی همکاری می‌کرد؛ اما برخلاف ویژگی‌های خاصی که این خودرو داشت هرگز رنگ خط تولید را به روی خود ندید.

اما حالا به سال ۲۰۲۰ می‌رسیم که طراحی با نام گاسپر کانتیچلی تصمیم گرفته جانشین مدرن این خودرو را به فرم یک سوپرکار ترسیم کند. حاصل ایده‌های خلاقانه‌ی او با نام OX-2020 به دنیا آمده است.

همانند یکی از سه نمونه‌ی OX99-11 V12 تولید شده، این طرح مطالعاتی جدید با رنگ قرمز و طراحی بسیار غیرعادی جلب‌توجه می‌کند. واضح‌ترین شباهت بین OX-2020 و پدرش طراحی جداگانه سپر جلوست که باعث شده بالی برای بخش جلو به وجود آید. این نوع طراحی باعث تولید نیروی رو به پایین و چسبیدن حداکثری چرخ ها به زمین می‌شود.

از آنجایی که OX-2020 به عنوان یک خودروی اسپورت پیشرانه وسط تصور شده بنابراین در کناره‌ها ورودی‌های هوای بزرگ را می‌بینیم که با ورودی هوای روی سقف تکمیل شده‌اند. کاکپیت نازک خودرو هم به نظر می‌رسد طراحی دو نفره مشابه OX99-11 V12 دارد. شباهت‌های دو خودرو در بخش عقب نیز مشهود است جایی که ورودی‌های نازک روی پوشش پیشرانه و چراغ‌های چهار تایی از جمله آن‌ها هستند.

برچسب ها
منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.204 seconds.