اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

معرفی نسخهٔ دوگانه‌سوز CNG اشکودا اکتاویا با بُرد گازی ۵۰۰ کیلومتر

نویسنده

تیم تحریریه

۱۰ تیر ۱۳۹۹
  • 0

اشکودا از نسخهٔ دوگانه‌سوز نسل جدید سدان اکتاویا با نام G-TEC رونمایی کرده است. این خودرو از لحاظ فنی یک ماشین هیبریدی (دو سوخته) محسوب می‌شود زیرا علاوه بر برخورداری از سه مخزن CNG نصب‌شده در زیر بدنهٔ خودرو که مجموعاً ظرفیت ذخیرهٔ ۱۷.۳۳ کیلوگرم گاز طبیعی فشرده را دارند، به یک باک بنزین ۹ لیتری هم مجهز است. اکتاویا G-TEC طبق معیارهای WLTP می‌تواند تا ۵۰۰ کیلومتر را صرفاً با استفاده از سوخت گاز طی کند.

این سدان دوگانه‌سوز به یک پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری توربوشارژ مجهز است که ۱۳۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. این موتور در حالت گازسوز در هر صد کیلومتر بین ۳.۴ تا ۳.۶ کیلوگرم گاز و در حالت بنزین‌سوز در هر صد کیلومتر ۴.۶ لیتر بنزین مصرف می‌کند. با استفاده از باک بنزین تنها ۹ لیتری، اکتاویا G-TEC می‌تواند ۱۹۰ کیلومتر را هم با استفاده از بنزین طی کند تا بُرد کلی آن به حدود ۷۰۰ کیلومتر برسد. جابجایی سوخت بین گاز و بنزین هم به‌طور خودکار انجام می‌گیرد و نیازی به انجام هیچ اقدامی از سوی راننده نیست.

اکتاویا G-TEC فقط هنگام استارت پیشرانه از بنزین استفاده می‌کند و پس‌ازآن در حالت عادی صرفاً با استفاده از سوخت گاز کار می‌کند مگر اینکه دمای خارج زیر -۱۰ درجهٔ سانتی‌گراد باشد. همچنین هنگامی‌که مخازن گاز خالی شوند و فشار آن‌ها به زیر ۱۱ بار کاهش پیدا کند نیز به‌طور خودکار روی حالت بنزینی قرار می‌گیرد. به دلیل وجود مخازن CNG در زیر خودرو، حجم صندوق بار نسخهٔ لیفت‌بک اکتاویا G-TEC نزدیک به ۱۵۰ لیتر کمتر از نسخهٔ معمولی شده اما همچنان صندوقی به حجم ۴۵۵ لیتر را ارائه می‌کند که این عدد در نسخهٔ استیشن به ۴۹۵ لیتر می‌رسد. اشکودا اکتاویا دوگانه‌سوز پاییز امسال در اروپا عرضه خواهد شد.

برچسب ها
منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.176 seconds.