اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی باید در اولویت های دولت قرار گیرد

نویسنده

تیم تحریریه

۱۰ تیر ۱۳۹۹
  • 0
عضو شورای شهر تهران به تشریح وضعیت حمل و نقل عمومی پایتخت و لزوم نوسازی آن پرداخت.


به گزارش خبرخودرو، عضو شورای شهر تهران به تشریح وضعیت حمل و نقل عمومی پایتخت و لزوم نوسازی آن پرداخت.

حسن خلیل آبادی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو تصریح کرد: یکی از اهداف استراتژیک شورای شهر توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بوده اما متأسفانه به دلیل عدم انجام تعهدات دولت در خصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، کاهش درآمدهای شهرداری، تحریم ها و عوارض ناشی از آن نوسازی این بخش با موانعی رو به رو شده است.

وی افزود: با توجه به فرسودگی و سن بالای وسایل حمل و نقل عمومی بخش اعظمی از این ناوگان نیازمند بازسازی و نوسازی هستند که مقرر شد اعتبارات لازم برای نوسازی آنها از طریق فاینانس، فروش اوراق بهادار، صرفه جویی در مصرف سوخت و... تأمین شود که تاکنون هیچ یک از آنان اجرایی نشده و با این روند شهرداری ناچار است در صورت ضرورت از هر منبعی که قادر است اعتبارات نوسازی وسایل حمل و نقل عمومی را فراهم کند.

عضو شورای شهر تهران درباره تأمین اعتبارات نقدی توسط بانک مرکزی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بیان کرد: شرایط مالی دولت به دلیل کرونا و خسارت های اقتصادی ناشی از آن مناسب نیست به همین دلیل تأمین بودجه توسط دولت با مشکل مواجه شده، این موضوع قابل درک است اما باید در نظر داشته باشیم که حمل و نقل عمومی در وضعیت خوبی به سر نمی برد و نوسازی آن باید در اولویت های دولت قرار بگیرد.

خلیل آبادی در پایان با اشاره به تلاش های شورای شهر تهران برای نوسازی وسایل حمل و نقل عمومی گفت: شورای شهر سعی داشته زمینه را برای تأمین اعتبار از طریق منابعی که قابل وصول است، فراهم کند؛ زیرا شهرداری و شورای شهر نیز با کاهش درآمد مواجهه شده و تنها راه تأمین بودجه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی از طریق منابع مذکور است.


لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.228 seconds.