اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

نصب غیرمجاز سیلندر گاز، علت افزایش آتش سوزی خودروها در شیراز

نویسنده

تیم تحریریه

۲۹ خرداد ۱۳۹۹
  • 0
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز نصب غیرمجاز سیلندر گاز در اتومبیل‌ها را دلیل افزایش آتش سوزی در تصادفات اخیر این شهر دانست و گفت: حوادث رانندگی چند ماه گذشته شیراز که منجر به آتش سوزی خودرو‌ها شده، به نگرانی‌ها در این باره دامن زده است.


به گزارش خبرخودرو، سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز نصب غیرمجاز سیلندر گاز در اتومبیل‌ها را دلیل افزایش آتش سوزی در تصادفات اخیر این شهر دانست و گفت: حوادث رانندگی چند ماه گذشته شیراز که منجر به آتش سوزی خودرو‌ها شده، به نگرانی‌ها در این باره دامن زده است.

سعید نظری با بیان اینکه موضوع آتش سوزی خودرو‌ها در سوانح درون شهری شیراز از طریق مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز پیگیری شده است، افزود: آمار نشان می‌دهد که همه سوانح منجر به آتش سوزی خودرو ناشی از نصب غیرمجاز سیلندر‌های گاز در خودرو‌ها پس از افزایش قیمت نرخ بنزین است که متاسفانه حوادث تلخی را نیز رقم زده است.

وی ادامه داد: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز از ماه قبل شناسایی و بررسی کارگاه‌های مجاز و غیرمجاز دوگانه سوز کردن خودرو را در دستور کار قرار داده و با حساسیت این موضوع را دنبال می‌کند، اما به نظر می‌رسد که به دلیل ضعف قانون و نبود ابزار‌های نظارتی لازم، مقابله با این مهم از توان شهرداری شیراز خارج بوده و نیازمند حمایت مدیریتی و قضایی است.

نظری اضافه کرد: لذا در نامه‌ای از رییس شورای اسلامی شهر شیراز درخواست کردم تا مراتب از طریق فرماندار و دادستان این شهرستان مورد بررسی قرار گرفته و راهکار اجرایی مناسب‌تری برای برخورد با کارگاه‌های غیر مجاز در شیراز فراهم شود.

سخنگوی شورای شهر شیراز عنوان کرد: از شهروندان شیرازی درخواست دارم که برای تغییر سیستم‌های سوخت رسان خودروی خود به کارگاه‌های استاندارد مراجعه کنند.

به گفته قانع، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، از ابتدای امسال تا کنون، به دلیل استاندارد نبودن کارگاه‌ها و اقدامات غیرمجار، ١٠ ماموریت برای مهار آتش ناشی از انفجار سیلندر‌های گاز مایع انجام شده است.


لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.058 seconds.