اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

پیشرفت تولید باتری های لیتیومی در کشور

نویسنده

تیم تحریریه

۱۰ خرداد ۱۳۹۹
  • 0
مدیر بازرگانی صنعت لیتیوم در شرکت توسعه منابع انرژی توان از پیشرفت کشور در تولید باتری های لیتیومی خودرو خبر داد.مدیر بازرگانی صنعت لیتیوم در شرکت توسعه منابع انرژی توان از پیشرفت کشور در تولید باتری های لیتیومی خودرو خبر داد.

سروان ولی خویشبند در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو بیان کرد: شرکت توسعه منابع انرژی توان حدود 5 سال است که در زمینه تولید انواع باتری از جمله تولید باتری های لیتیومی با ظرفیت آمپرهای مختلف فعالیت می کند. ضمن اینکه شرکت توسعه منابع انرژی توان دارای آزمایشگاه با تسترهای مختلف و قوی است که کار را برای ما و مصرف کننده تسهیل کرده و بنا به درخواست شرکت هایی که در زمینه تولید خودرو، موتورسیکلت و دوچرخه برقی فعالیت می کنند، خدماتی در زمینه باتری های لیتیومی ارائه می دهیم.

وی ادامه داد: تنها مسئله ای که در زمینه تولید باتری های لیتیومی وجود دارد قیمت بالای آن است. چرا که با توجه به قیمت پایین سوخت و انرژی در کشور تمایل به استفاده از خودروهای برقی کم است. این در حالی است که در کشورهای اروپایی قرار است تمام خودروها تا سال 2022 برقی شوند اما در کشور ما به دلیل قیمت پایین انرژی و عدم وجود زیر ساخت های لازم از خودروهای برقی اسقبال خوبی نشده است.

مدیر بازرگانی صنعت لیتیوم در شرکت توسعه منابع انرژی توان خاطر نشان کرد: تنها شرکت تولید کننده باتری لیتیومی شرکت توان است و نیاز سالانه کشور به تولید باتری لیتیومی 5 میلیون آمپر ساعت است که شرکت ما توان تولید این میزان باتری لیتیومی را دارد.

خویشبند تأکید کرد: در سالهای اولیه که شرکت توان در زمینه تولید باتری های لیتیومی آغاز به کار کرد با چالش هایی مواجهه بود و مواد اولیه تولید این نوع باتری ها صد در صد از چین وارد می شد اما در سه سال گذشته سعی بر بومی سازی مواد اولیه داشته ایم. در حال حاضر 50 درصد مواد اولیه این نوع باتری ها در کشور تولید می شود و 50 درصد آن از چین وارد می شود. ضمن اینکه تکنولوژی تولید باتری های لیتیومی از کشور چین وارد شده و با توجه به اینکه تکنولوژی تولید این باتری هر روز تغییر می کند، شرکت توان نیز از به روز ترین تکنولوژی های دنیا برای تولید این نوع باتری ها استفاده می کند.

مدیر بازرگانی صنعت لیتیوم در شرکت توسعه منابع انرژی توان اظهار داشت: ممکن است که در حال حاضر به دلیل قیمت پایین سوخت و انرژی در کشور تمایل به استفاده از خودروهای برقی کم باشد اما قطعاً آینده کشور به استفاده از خودروهای برقی و تولید باتری لیتیومی گره خورده و سعی داریم تا در صنعت لیتیوم به پیشرفت های چشمگیری نائل آییم.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.148 seconds.