اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

ضدعفونی کردن تاکسی‌های درون شهری شیراز

نویسنده

تیم تحریریه

۲۶ فروردين ۱۳۹۹
  • 0
برای پیشگیری از بیماری کرونا دستکش و ماسک بین رانندگان خطوط درون شهری توزیع می‌شود.


به گزارش خبرخودرو، برای پیشگیری از بیماری کرونا دستکش و ماسک بین رانندگان خطوط درون شهری توزیع می‌شود.

مجتبی زوربخش، با اشاره به اینکه همه معابر شهری شیراز برای نظارت و ثبت تخلفات رانندگی به دوربین‌های نظارتی هوشمند مجهز هستند، اظهار داشت: در روز‌های کرونایی رصد از طریق دوربین‌ها با حساسیت بیشتری کنترل می‌شود و رانندگان فریب خلوتی بعضی روز‌های خیابان‌ها را نخورند.

وی از رصد خیابان‌های شهر توسط سامانه‌های هوشمند خبر داد و گفت: مدیریت و نظارت بر تردد خودرو‌ها و ترافیک در کلانشهر شیراز در این دوران به‌صورت آنلاین رصد و پایش می‌شود.

زوربخش گفت: این سامانه‌ها به راحتی قادر به شمارش تردد و خواندن پلاک خودروها هستند و از امکان تفکیک پلاک به ویژه در مبادی شهر‌ها برخوردارند.

معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری شیراز بیان کرد: شناسایی خودرو‌های متوقف‌شده در محور‌های پرترافیک و پرسرعت از جمله پارک حاشیه‌ای پیاده راه سلامت و بلوار شهید چمران و دیگر معابر از طریق سامانه‌های هوشمند نظارتی پایش می‌شوند.

وی گفت: با رانندگان خودرو‌هایی که در خلوتی خیابان‌ها سرعت‌های غیر متعارف و حرکات نمایشی انجام می‌دهند شناسایی و با آن‌ها برخورد قانونی می‌شود.

زوربخش بیان کرد: سامانه‌های هوشمند نظارت تصویری و تجهیزات ترافیکی مرکز کنترل ترافیک به‌صورت ۲۴ ساعته فعال و پایش شهری را از منظر دوربین‌ها انجام می‌دهند.

وی در ادامه از ضدعفونی کردن تاکسی‌های درون شهری این شهر در برابر ویروس کرونا خبرداد و گفت: از تمام ظرفیت‌ها و امکانات موجود برای تحقق این مهم به شکل مطلوب استفاده شده است.

زوربخش ادامه داد:با توزیع محلول‌های ضدعفونی، آموزش‌های تخصصی لازم درباره نحوه ضدعفونی تاکسی و تهیه محلول گندزدایی به تاکسی‌رانان ارائه و روزانه تاکسی‌های آن‌ها ضدعفونی می‌شود.

معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری شیراز با اشاره به اینکه رانندگان تاکسی تماسی زیادی با محیط اطراف و ارتباط زیاد با مردم هستند و خطر بیشتری آن‌ها را تهدید می‌کند، تصریح کرد: برای پیشگیری از بیماری کرونا دستکش و ماسک بین رانندگان خطوط درون شهری توزیع می‌شود.

زوربخش بر لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در تاکسی‌ها تاکید کرد و گفت: برای اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی، رانندگان تاکسی موظف هستند در همه خطوط تاکسی‌رانی، بیش از ۲ نفر در صندلی عقب سوار نکنند.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، سهم انتقال ویروس کرونا در سیستم حمل و نقل عمومی سهمی بالغ بر ۲۶ درصد بوده است گفت: در حال حاضر هیچ دستور العمل و برنامه‌ای درباره فعالیت مجدد اتوبوس و مترو در کلانشهر شیراز تا زمانی که چرخه انتقال این بیماری شکسته شود، نخواهیم داشت.

زوربخش بیان کرد: به رانندگان توصیه شده که برای دریافت کرایه به صورت غیر نقدی، از طریق کارت‌های اعتباری و یا اپلیکیشن‌هایی که تعریف شده و بخشی هم اجرا شده است استفاده کنند.

وی با قدردانی از هم استانی‌های عزیز و شهروندان فهیم شیرازی برای همکاری هم جانبه برای شکست این ویروس، تاکید کرد: موفقیت این طرح‌ها در گرو همکاری مردم است و از شهروندان تقاضا داریم رعایت نکات بهداشتی و نیز رعایت فاصله لازم از افراد جامعه را داشته باشند.


لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.055 seconds.