اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

توقیف و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای خودروهای مسافر اعمال خواهد شد

نویسنده

تیم تحریریه

۰۷ فروردين ۱۳۹۹
 • 0

کمیته اجتماعی-انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مستقر در وزارت کشور در اطلاعیه شماره یک خود در مورد آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، تأکید کرد: در ادامه اقدامات مستمر یک ماه اخیر توسط همه دستگاهها که با حداکثر ظرفیت به‌صورت ۲۴ ساعته و مستمربرای مقابله و ممانعت از گسترش شیوع کرونا درکشور صورت گرفت، طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی با هدف کمک به تشدید قطع زنجیره انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس‌ها، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیر ضروری در سطح کشور(مصوب ستادملی مدیریت و مقابله با کرونا) از بامداد جمعه هشتم فرودین ماه آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه اجرا می‌شود و در صورت تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اجرای طرح تمدید خواهد شد.

براین اساس در دوره اجرای طرح:

 •  صرفا افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود آن شهر بوده و ورود افراد غیر ساکن ممنوع است. نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو، بیمه نامه خودرو صورت می‌پذیرد.
 •  خروج افراد غیرساکن و مسافر شهرهای محل حضور فعلی برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع و بلکه تسریع می‌گردد. این افراد در طول مسیر اجازه ورود به شهرها را نداشته و از کنار گذرها عبور خواهند نمود.مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان زمان طرح تعطیل است.
 •  پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها، مراکز تفریحی، استخرها و... که محل تجمع افراد هستند تعطیل خواهند بود.
 •  اصناف و مشاغل مشمول مقررات این طرح در قالب گروه بندی سه‌گانه( گروهی که باید کاملا فعال باشند جدول شماره یک، گروهی که باید تعطیل شوند و گروهی که براساس اقتضا و شرایط محلی فعالیت آن‌ها می‌تواند مجاز باشد جدول شماره دو) به شرح پیوست، فعالیت می‌کنند.
 •  ادارت دولتی برابر بخشنامه صادره معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی حداکثر با یک سوم نیروهای اداری و به‌صورت شیفت بندی خدمات رسانی خواهند نمود.
 •  برگزاری هرگونه مراسم که موجب تجمع افراد شود (اعم از رسمی و غیررسمی) ممنوع است.
 •  تردد خودروهای امدادی و درمانی، پلیس، حمل بار، کالاها، مایحتاج مردم، سوخت مشمول ممنوعیتها نمی‌گردد. محدودیت حداکثری در جابجائی مسافر با هواپیما، قطار و اتوبوس های بین شهری ضمن اجرای کامل پروتکل های بهداشتی، اعمال می‌شود.
 •  طرح کنترل های بهداشتی در مبادی خروجی با تشخیص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با مشارکت بسیج، هلال احمر و سایر بخش‌های ذیربط در نقاط مورد نظر، اجرایی خواهد شد.
 •  ممنوعیت های تعیین شده شامل کارکنان دستگاه‌های دولتی که محل سکونت آن‌ها با محل کارشان در یک نقطه قرار ندارد نمی گردد و تیم های تشخیصی مستقر در مبادی کنترلی با احراز موضوع نسبت به صدور تردد این دسته از کارمندان اقدام می‌کنند.
 •  به منظور تضمین اجرای طرح، خودروهای افراد متخلف از این مقررات به مدت یک(۱) ماه با اخذ کلیه هزینه های جانبی توقیف می‌شود. همچنین جریمه نقدی به مبلغ پانصد هزار تومان و پلمپ واحدهای صنفی متخلف با هماهنگی سازمان تعزیزات حکومتی به مدت یک ماه، در دستور کار قرار دارد.
 •  کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مستقر در وزارت کشور در اطلاعیه های بعدی جزییات و نکات مورد تأکید را مستمرا به اطلاع کلیه مردم عزیز ایران می‌رساند و همچنین این کمیته آماده دریافت نظرات پیشنهاد‌ها است.
 •  برای اطلاع عموم، کمیته مستقر در وزارت کشور در سطح ملی و ستادهای استانی و شهرستانی مدیریت بیماری کرونا مستقر در استانداری ها و فرمانداری ها، مسئول پیگیری فرایند اجرای طرح بوده و به‌صورت روزانه ضمن رصد شرایط، نسبت به اتخاذ تدابیر لازم اقدام خواهد نمود.

حسین ذوالفقاری، رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت:

اگر زنجیره‌ی انتقال بیماری قطع نشود، نمی‌توانیم کاهش ابتلا را شاهد باشیم و آمار نشان‌دهنده‌ی کاهش مبتلایان نیست. تقریبا اکثر کشورهای جهان با بیماری کرونا درگیر هستند و کشورها هم در‌این‌زمینه تصمیمات سخت و حداکثری گرفته و برخی اقدامات ایجابی انجام داده‌اند. در این مدت، اکثر مردم به توصیه ها عمل کردند؛ اما تعدادی هم به این موضوع اهمیت ندادند، مردم از مسئولان درخواست می‌کردند نظارت بیشتری اعمال شود.

نیروهای مسلح و آحاد ملت در قالب بسیج همگانی در صحنه حضور یافتند. درنهایت طرحی که امروز اعلام و اجرایی می‌شود، به پیشنهاد وزارت بهداشت و اجماع تمام دستگاه‌ها بود و دیشب هم رئیس‌جمهور تأییدش کرد.

   مسافران سریعا به خانه‌های خود برگردند

 رئیس کمیته‌ی اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا تأکید کرد:

کسانی که قصد دارند به مسافرت بروند، از همین لحظه سفر خود را قطع کنند. در این طرح، صرفا به افراد ساکن اجازه‌ی ورود داده می‌شود. کسانی هم که در محل سکونت خود هستند، برای سفر تصمیم نگیرند و کسانی که مسافر هستند، بدون ورود به شهرهای در مسیر به مقصد اصلی بروند. رانندگان خودروهایی که قصد دارند به شهرها بروند و تخلف کنند و وارد شهرهای دیگر شوند، خودروهای آن‌ها یک ماه توقیف و ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهد شد.

مسافرت با قطار و هواپیما و اتوبوس محدود می‌شود

به‌گفت‌ی معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور، کدملی و پلاک خودرو و بیمه افراد ملاک شناسایی است. وی افزود:

برخی کارمندان یا کارگران باید برای کار به‌جای دیگر بروند که استانداری‌ها در‌این‌باره تدابیری اتخاذ کرده‌اند. محدودیت‌هایی هم در حمل‌و‌نقل خطوط ریلی و هوایی و زمینی اعمال می‌شود. محور دیگر طرح تعطیلی اداره‌ها و پارک‌ها و بوستان‌ها است. هر جایی که محل تجمع باشد، باید بسته شود. همه‌ی وسایل نقلیه‌ی باری، نیروهای درمانی، پلیس و آتش‌نشانی از این طرح مستثنا هستند. 

 مردم نگران تأمین مایحتاج ضروری خود نباشند

معاون وزیر کشور اعلام کرد سه گروه برای اصناف در نظر گرفته شده است:

گروه اول اصناف، گروه خدماتی به مردم هستند که باید فعال باشند و محدودیت زمانی ندارند و مردم برای خدمات ضروری خود نگران نباشند. گروه دوم اصناف باید تعطیل شوند و تا پایان طرح باید تعطیل باشند. گروه سوم اصناف با نظر استانداری‌ها فعالیت خواهند کرد. تمام اصناف و مراکز فعال باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند؛ البته بخشی از این تصمیمات قبلا در برخی استان‌ها گرفته می‌شده است.

محل کار اصناف خاطی یک ماه پلمب می‌شود

طبق اعلام ذوالفقاری، محل کسب اصناف خاطی یک ماه پلمب خواهد شد. او تأکید کرد:

عزم راسخ برای اجرای این طرح وجود دارد. امروز مردم معترض هستند که چرا تصمیمات سخت اجرایی نشده است؛ بنابراین، این طرح به درخواست خود مردم است. امیدوارم افرادی که این بیماری را جدی نگرفته‌اند، آن را جدی بگیرند تا به تصمیمات سخت نیاز نباشد. تمام دادستان‌ها در طرح حضور دارند؛ اما اجرای طرح با احترام خواهد بود. پبش‌بینی شده است طرح دو هفته اجرایی شود و پس از هفته‌ی اول، مشکلات آن رفع خواهد شد.

اگر روند بیماری کاهشی باشد، اجرای طرح هم بررسی خواهد شد؛ اما اگر شدت بیماری افزایش یابد، نحوه‌ی اجرای طرح هم تشدید می‌شود. روند بیماری هنوز کاهشی نیست و واقعیت این است دنیا با مشکل بزرگی روبه‌رو شده. باید اجازه دهیم کادر درمانی تنفس کند؛ ازاین‌رو، باید عادات خود را در این وضعیت ترک کنیم.

منبعزومیت

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
 • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
 • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
 • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.203 seconds.