اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

وجهه ی علمی و عملی اقتصاد مقاومتی در صنعت قطعه سازی متبلور شده است

نویسنده

تیم تحریریه

۰۹ اسفند ۱۳۹۷
  • 0
رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: درحال حاضر انجمن قطعه سازان با دو معضل اصلی شورای رقابت و شورای پول و اعتبار روبرو است.

رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: درحال حاضر انجمن قطعه سازان با دو معضل اصلی شورای رقابت و شورای پول و اعتبار روبرو است.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، سید مرتضی مرتضوی اظهار داشت: با وجود رشد 70 درصدی تولید خودرو از سال 93 تاکنون ، بانک ها هیچ برنامه ای برای حمایت از قطعه سازان و صنعت خودرو ندارند. هم اکنون، شرکت های قطعه ساز کشور در ارتباط مستقیم با قطعه سازان بزرگ دنیا همچون بوش و زیمنس هستند، ولی از لحاظ مالی سیستم بانکی کشور هیچ حمایتی از قطعه سازان ندارد.

وی در ادامه افزود: مشکل اصلی خودروساز و قطعه ساز روند پرداخت مطالبات نیست، بلکه عدم حمایت سیستم بانکی و دولت است.

رئیس انجمن قطعه سازان گفت: با وجود اینکه از سال ۹۰ تا امروز قیمت ارز چهار برابر شده ولی قیمت خودرو افزایش چهار برابری نداشته است. این صنعت سهم عظیمی در اشتغال دارد و به معنای واقعی وجهه ی علمی و عملی اقتصاد مقاومتی در صنعت قطعه سازی متبلور شده است. زیرا با وجود تمام مشکلات و تحریم ها این صنعت نه تنها متوقف نشده بلکه به بهترین شکل مانع از توقف تولید در کشور گردیده و همزمان توانایی های خود را ارتقاء داده است.

مرتضوی در ادامه ضمن اشاره به اینکه قطعه سازانی که وارد قراردادهای رنو و پژو شده اند موفق به ارتقاء تکنولوژی گشته اند ، بر لزوم حمایت سیستم بانکی کشور برای سرمایه گذاری به منظور ارتقاء تکنولوژی صنعت قطعه سازی تاکید کرد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.09 seconds.