اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

شورای رقابت از مسئله قیمت گذاری حذف شود

نویسنده

تیم تحریریه

۰۹ اسفند ۱۳۹۷
  • 0
سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو اظهار داشت: حضور شورای رقابت تاکنون فقط باعث افزایش قیمت بوده و درخواست انجمن قطعه سازان از دولت این است که شورای رقابت را از مسئله قیمت گذاری حذف کند.
انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به تشکیل پنج کمیته  «بانکی»، «بیمه و مالیات»، «گمرک و تعرفه ها»، «ارتباط با خودروسازان» و «توسعه کسب و کار» برای رسیدگی به مباحث مبتلا به قطعه سازان اظهار داشت: از مهمترین فعالیت های انجمن در سال 96 تشکیل این پنج کمیته بوده که مشکلات اعضا در کمیته های مختلف مطرح شده و با پیگیری های انجمن در برخی زمینه ها تاثیر گذار بوده ایم .

فرهاد بهنیا در ادامه گفتگو با خبرنگار خبرخودرو با اشاره به زمزمه های جدایی وازرت صنعت و تجارت گفت : گله قطعه سازان این است که در همه جای دنیا دولتها کوچک شده و گلوگاه ها برداشته می شود ، ولی در کشور ما این طور نیست ، طرح جداسازی وزارت صنعت معدن و تجارت مشکلات بسیار زیادی را برای فعالیت های اقتصادی کشور علی الخصوص بخش صادرات و واردات خودرو و تامین مواد اولیه برای صنعت خودرو ایجاد خواهد کرد و انجمن قطعه سازان به شدت با این تفکیک مخالف است .

فرهاد بهنیا در ادامه به بحث قیمت گذاری اشاره کرد و گفت: مشکل اساسی در بحث قیمت عدم مدیریت صحیح از نوع دولتی است . قیمت فولاد ، آلومینیوم ، مس و سایر مواد افزایش می یابد و از سوی دیگر بحث قیمت ارز و تنش شدید آن بر قیمت ها تاثیرگذار بوده و از سوی دیگر شورای رقابت از افزایش قیمت جلوگیری می کند؛ در صورتیکه این شورا باید مانع افزایش قیمت مواد اولیه شود و یا در این زمینه راهکاری ارائه کنند و اگر از عهده این کار بر نمی آیند اجازه آزاد سازی قیمت خودرو را بدهند.

وی در ادامه افزود: حضور شورای رقابت تاکنون فقط باعث افزایش قیمت بوده و درخواست انجمن قطعه سازان از دولت این است که شورای رقابت را از مسئله قیمت گذاری حذف کند.

بهنیا در ادامه به روند پرداخت مطالبات قطعه سازان توسط خودروسازان اشاره کرد و گفت : امروز طلب قطعه سازان نزدیک به 8 هزار میلیارد تومان است که به صورت 4 ماهه پرداخت می شود البته لازم به ذکر است که تاکنون روند پرداخت مطالبات توسط گروه صنعتی ایران خودرو بسیار خوب بوده است .


خبرنگار : مهناز رستمیلطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.062 seconds.