اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

20 درصد بازار قطعات یدکی در اختیار بی کیفیت های چینی

نویسنده

تیم تحریریه

۰۹ اسفند ۱۳۹۷
  • 0
در شرایطی که گفته می شود با افزایش کنترل و نظارت های دولت سهم قطعات یدکی قاچاق در بازار تا حدودی کاهش یافته اما در میان همچنان عرضه قطعات بی کیفیت ، بزرگترین دغدغه فعالان بازار قطعات یدکی است این در حالی است که به گفته سخنگوی اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل، بخش مهمی از قطعات یدکی بی کیفیتی که به بازار وارد می شود قطعات چینی است.

به گزارش خبرخودرو، در شرایطی که گفته می شود با افزایش کنترل و نظارت های دولت سهم قطعات یدکی قاچاق در بازار تا حدودی کاهش یافته اما در میان همچنان عرضه قطعات بی کیفیت ، بزرگترین دغدغه فعالان بازار قطعات یدکی است این در حالی است که به گفته سخنگوی اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل، بخش مهمی از قطعات یدکی بی کیفیتی که به بازار وارد می شود قطعات چینی است.

به گفته کاظمی هم اکنون بیش ترین شکایات مطرح در اتحادیه لوازم یدکی مربوط به قطعات یدکی بی کیفیت وارداتی است که متاسفانه در سال جاری عرضه آنها به بازار روند صعودی داشته است.

وی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو با اشاره به مسیر های قانونی ورود قطعات یدکی به کشور تصریح کرد : در این شرایطی که عرضه قطعات یدکی بی کیفیت تبدیل به معضلی در بازار شده ، متاسفانه خبرها حاکی است که درصد زیادی از این قطعات بی کیفیت از مسیرهای قانونی و گمرکات وارد کشور می شوند در حالی که انتظار می رود با اجرای طرح شناسنامه دار کردن قطعات یدکی کنترل بهتری نسبت به ورود قطعات بی کیفیت به بازار صورت گیرد.

مهدی کاظمی افزود : در حال حاضر همچنان 20 درصد از سهم بازار لوازم یدکی را قطعات بی کیفیت چینی در اختیار دارند که به نظر رقم بالایی است و انتظار می رود نظارت ها بر این بخش بیشتر شود.

وی همچنین به سهم قطعات داخلی در جریان بازار قطعات بی کیفیت ، اشاره کرد و گفت : برخی از صحبت های در خصوص سهم قطعات داخلی در بازار بی کیفیت ها آمار درستی نیست چرا که امروز سهم بسیار کمی از قطعات بی کیفیت موجود در بازار نیز از تولیدات داخلی است که عمده آنها نیز در کارگاههای بدون مجوز تولید می شوند.

وی تاکید کرد : البته در میان برخی از افرادی که از کیفیت بالای قطعات ایرانی مطلع هستند، قطعات خارجی را در داخل بسته بندی های ایرانی قرار داده و به اسم کالای ایرانی به فروش می رسانند.

سخنگوی اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات در ادامه به روند بازار قطعات یدکی در آستانه سال جدید پرداخت و گفت : پیش بینی می شود با توجه به افزایش سفرها در تعطیلات نوروزی ، آمار مراجعات برای خرید قطعات یدکی افزایش یافته و بازار در روزهای آتی با رشد تقاضا و خرید مصرف کنندگان همراه شود.

کاظمی در خصوص عرضه قطعات یدکی دست دوم نیز تاکید کرد : بر اساس قانون هیچ واحد صنفی و فروشگاه عرضه قطعات یدکی ، حق فروش قطعه یدکی دست دوم را ندارد و در صورت مشاهده با این واحدها برخورد قانونی می شود.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.07 seconds.