اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

دلایل امتناع خودروسازان در همکاری با قطعه سازان چیست؟

نویسنده

تیم تحریریه

۰۹ اسفند ۱۳۹۷
  • 0
یک فعال در صنعت قطعه سازی کشور معتقد است فضای کسب و کار در صنعت قطعه سازی کشور صرفا با رفع مشکلات و موانع بانکی و سرمایه ای بهبود نخواهد یافت.امروز باید همه متولیان امر تولید و صنعت در کشور کمک نمایند تا صنعت خودرو و قطعه سازی کشور مسیر توسعه را طی نموده و مشکلات و موانع در این بخش رفع شود.


یک فعال در صنعت قطعه سازی کشور معتقد است فضای کسب و کار در صنعت قطعه سازی کشور صرفا با رفع مشکلات و موانع بانکی و سرمایه ای بهبود نخواهد یافت.

ابوالقاسم آروند در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت : امروز باید همه متولیان امر تولید و صنعت در کشور کمک نمایند تا صنعت خودرو و قطعه سازی کشور مسیر توسعه را طی نموده و مشکلات و موانع در این بخش رفع شود.

وی گفت : هر چند بر آوردها حاکی از آن است که در حال حاضر بیش از 60 درصد از مشکلات کنونی صنعت قطعه سازی کشور مربوط به مشکلات مالی است که بخش مهمی از آن به تحمیل هزینه های ناشی از نرخ مواد اولیه ، نرخ ارز ، مطالبات معوق باز می گردد.

وی خاطر نشان کرد : البته افزایش مالیات ، بهره های بانکی نیز بخش دیگری از مشکلاتی است که مدتهاست فشار مالی زیادی را به قطعه سازان وارد کرده است.

وی یاد اور شد : در چنین شرایطی لازم است تا دولت و سایر دستگاهها متولی برای رفع این موانع در فضای کسب و کار قطعه سازان راهکاری ارائه و عملی نمایند.

وی تصریح کرد : دستیابی به صنعتی به روز و مقتدر در حوزه خودروسازی مستلزم حضور صنعت قطعه سازی پویا و بالنده است مسلما نبود چنین فضایی در حوزه قطعه سازی موجب می شود که قطعه سازان داخلی از قافله همکاری های خودرویی عقب مانده و عملا توسعه و پیشرفتی در این بخش نیز حاصل نشود.

این فعال در صنعت قطعه سازی اظهار داشت : امروز هر گونه عدم توجه به توسعه در صنعت قطعه سازی کشور موجب امتناع خودروسازان داخلی و حتی شرکای خارجی خارجی در همکاری با قطعه سازان داخلی خواهد شد روندی که در صورت ادامه موجب سیر صعودی واردات قطعه و کاهش داخلی سازی در تولیدات خواهد شد.

آروند افزود : هر چند در این جریان گسترش همکاری های خودرویی و حضور قطعه سازان در زنجیره تامین ، تولید و طراحی محصولات جدید مشترک می تواند رشد و ارتقاء قطعه سازان داخلی را به همراه داشته باشد.

وی تصریح کرد : امروز با الگوبرداری از جریان تولید و زنجیره تامین شرکت های خودروسازی در جهان است که صنعت خودرو و قطعه سازی ایران می تواند مسیر حرکت خود را اصلاح نموده و توسعه یابد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.066 seconds.