اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

تقاضا در بازار تایرهای استوک افزایش یافت

نویسنده

تیم تحریریه

۰۹ اسفند ۱۳۹۷
  • 0
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک ، فیلتر و روغن معتقد است که در صورت تداوم بازرسی ها انتظار می رود سهم روغن های تقلبی در بازار به کمتر از 5 درصد برسد.از آنجا که عرضه تایرهای دست دوم امروز تبدیل به یک رسته شغلی در بازار فروش تایر شده است و بسیاری از صاحبان خودروها که به لحاظ اقتصادی قادر به خرید لاستیک نو نیستند به بازار دست دوم مراجعه می کنند.


رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک ، فیلتر و روغن معتقد است که در صورت تداوم بازرسی ها انتظار می رود سهم روغن های تقلبی در بازار به کمتر از 5 درصد برسد.

داوود سعادتی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت : اتحادیه فروشندگان فیلتر و روغن در تلاش است با برنامه ریزی دستگاههای متولی و مبازره با قاچاق عرضه روغن های تقلبی به بازار را به حداقل ممکن برساند.

وی در ادامه در خصوص عرضه تایرهای دست دوم خاطر نشان کرد : از آنجا که عرضه تایرهای دست دوم امروز تبدیل به یک رسته شغلی در بازار فروش تایر شده است و بسیاری از صاحبان خودروها که به لحاظ اقتصادی قادر به خرید لاستیک نو نیستند به بازار دست دوم مراجعه می کنند.

وی با اشاره به تقاضای بالای تایرهای دست دوم افزود : فروش لاستیک های دست دوم با توجه افت توان مالی متقاضیان رونق زیادی یافته این در حالی است که عدم نرخ مشخص در این نوع تایرها ، موجب کسب سود های 30 تا 40 درصدی برای فروشندگان این نوع تایرها شده است.

وی تاکید کرد : در حال حاضر بخش مهمی از تقاضای بازار مربوط به لاستیک های استوک و دست دوم سواری است که گاها تا 70 الی 80 درصد قابلیت استفاده دارند.

وی با توجه به اوضاع بازار تایرهای دست دوم گفت : در حال حاضر به جهت تقاضا در این بخش برخی از کارخانجات به صورت مزایده اقدام به عرضه تایرها دست دوم به بازار می کنند.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک ، فیلتر و روغن با توجه به سهم 40 درصدی تایرهای وارداتی در تامین نیاز بازار ، گفت : با توجه به این سهم از واردات و از سویی سهم لاستیک های قاچاق ، مطمئنا این جریان به ضرر تولیدکننگان و حتی واردکنندگانی است که از مسیرهای قانونی وارد می نمایند.

سعادتی همچنین به تاثیر نرخ ارز بر قیمت لاستیک و روغن در بازار پرداخت و گفت : با ادامه نوسانات ارزی پیش بینی می شود ، قیمت لاستیک های وارداتی حدود 10 تا 12 درصدی در بازار افزایش یابد.

وی افزود : هر چند امروز با افزایش محدودیت های تعرفه ای در واردات و لزوم رعایت برخی الزامات قانونی ، تا حدودی واردات لاستیک سیر نزولی یافته است.


خبرنگار: زهرا رضایی

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.054 seconds.