اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

فراخوان تسلا مدل X به خاطر مشکل فرمان الکتریکی

نویسنده

تیم تحریریه

۲۶ بهمن ۱۳۹۸
  • 0

جدیدترین فراخوان تسلا شامل حال حدود 15 هزار دستگاه شاسی‌بلند مدل X می‌شود. احتمالاً این خودروها با از دست رفتن سیستم کمکی فرمان روبرو می‌شوند که نتیجه آن سخت‌تر شدن فرمان دادن به خودرو و افزایش ریسک تصادف می‌باشد.

NHTSA می‌گوید مشکل یاد شده به پیچ‌های آلومینیومی‌ای مربوط می‌شود که موتور دستیار دنده فرمان الکتریکی را به غلاف دنده متصل می‌کند. احتمال دارد این پیچ و مهره‌ها به مرور زمان خورده شده و بشکنند.

اگر این اتفاق رخ دهد دستیار فرمان الکتریکی برخی نمونه‌های تسلا مدل X به‌طور کامل از کار خواهد افتاد.

NHTSA خاطرنشان می‌سازد هنوز گزارشی درباره حادثه یا تلفات مرتبط با این مشکل دریافت نشده است. این فراخوان شامل 14193 دستگاه مدل X در آمریکا و 843 دستگاه در کانادا می‌باشد و همگی هم در سال 2016 تولید شده‌اند.

مالکان تسلا نباید نگران باشند زیرا این خودروساز اقدامات لازم برای تعویض قطعات موردنیاز را انجام خواهد داد و حتی اگر خود فرمان الکتریکی آسیب دیده باشد آن را تعویض خواهد نمود.

تسلا مدل X درست همانند مدل 3 و مدل S زیر ذره‌بین تحقیقات NHTSA قرار دارد زیرا به عقیده کارشناسان این موسسه، حداقل 500 هزار دستگاه محصول تسلا احتمالاً به خاطر شتاب گیری ناگهانی و ناخواسته باید فراخوان شوند.

در این گزارش ادعا شده است که محصولات تسلا نسبت به دیگر خودروهای حاضر در مسیر شتاب گیری ناگهانی و ناخواسته‌ای دارند و به همین خاطر تمامی خودروهای مدل S، مدل X و مدل 3 تولید شده از سال 2013 تاکنون باید فراخوان شوند.

2016 Tesla Model X P90D

البته تسلا گفته که این ادعاها نادرست بوده و داده‌ها نشان داده که هر خودرو در واقع به صورتی که طراحی شده عمل کرده است. در بیانیه تسلا آمده است:

به عبارت دیگر خودرو فقط و فقط زمانی شتاب می‌گیرد که راننده چنین کاری را انجام دهد. کاهش سرعت و توقف نیز با گرفتن ترمز توسط راننده انجام خواهد شد.

اگرچه از دست رفتن دستیار فرمان الکتریکی خیلی جدی به نظر نمی‌رسد اما قطعاً مالکان از تجربه چنین چیزی در زمان تردد در جاده‌هایی تنگ و خطرناک خوششان نخواهد آمد.

برچسب ها
منبعپدال

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.164 seconds.