اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

افت 32 درصدی تولید خودرو تا پایان آبان

نویسنده

تیم تحریریه

۱۳ آذر ۱۳۹۸
  • 0
با وجود وعده‌های وزیر صنعت برای افزایش تولید خودرو در کشور، تولید 8 ماهه خودروسازان نشان‌دهنده افت 3/ 32درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است. طی این مدت 487 هزار و 96 دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3/ 32 درصد افت داشته است. در 8 ماهه امسال تولید انواع سواری 445 هزار و 774 دستگاه بود که در مقایسه با 8 ماهه سال گذشته کاهش 8/ 32 درصدی را تجربه کرده است. طی 8 ماهه امسال تولید ون 4/ 87 درصد، مینی‌بوس و میدل باس 8/ 67 درصد، اتوبوس 1/ 43 درصد و تولید کامیونت،‌کامیون و کشنده نیز 3/ 76 درصد افت داشته است. در عین حال تنها تولید وانت با رشد 9/ 8 درصدی نسبت به 8 ماهه سال قبل همراه بوده است.

بررسی آمار تولید خودرو نشان می‌دهد طی آبان امسال تولید انواع خودرو به ۵۴ هزار و ۷۲۱ دستگاه رسید که نسبت به آبان ۹۷ کاهش ۳/ ۵ درصدی داشته است. همچنین در این ماه تولید سواری با افت ۷/ ۶ درصدی نسبت به آبان سال گذشته به ۴۹ هزار و ۳۰۷ دستگاه رسیده است.  بررسی وضعیت تولید ایران خودرو در ۸ ماهه امسال نشان می‌دهد در این گروه خودروسازی ۲۰۲ هزار و ۶۹۵ دستگاه انواع خودرو تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸/ ۳۵ درصد کاهش داشته است. تولید سواری در ایران خودرو نیز طی ۸ ماهه امسال باکاهش ۱/ ۳۵ درصدی روبه‌رو شده و به ۲۰۰ هزار و ۲۹۲ دستگاه رسیده است.  در آبان امسال تولید انواع خودرو توسط این گروه خودروسازی با کاهش ۶/ ۱۴ درصدی به ۲۰ هزار و ۹۸۰ دستگاه رسیده است.  همچنین تولید انواع سواری در آبان ماه در ایران خودرو با کاهش ۴/ ۱۲ درصدی نسبت به آبان سال گذشته به ۲۰ هزار و ۵۸۸ دستگاه رسیده است.  در مورد وضعیت تولید گروه صنعتی سایپا نیز باید به تولید ۲۵۹ هزار و ۳۶۲ دستگاه انواع خودرو طی ۸ ماهه امسال اشاره کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲/ ۱۷ درصد افت داشته است.  تولید سواری در این گروه صنعتی نیز طی ۸ ماهه امسال با افت ۲۱ درصدی نسبت به ۸ ماهه سال قبل به ۲۲۷ هزار و ۴۲۲ دستگاه رسید.  در آبان ماه امسال ۳۰ هزار و ۴۹۵ دستگاه انواع خودرو توسط گروه سایپا تولید شد که در مقایسه با آبان سال گذشته ۷/ ۲۰ درصد رشد داشته است.  در این ماه تولید سواری توسط سایپا معادل ۲۶ هزار و ۳۳۳ دستگاه بود که نسبت به آبان سال گذشته ۴/ ۱۶ درصد رشد داشته است.

 

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.248 seconds.