اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

قیمت و مشخصات خودروی الکتریکی فورد موستانگ مک ای، منتشر شد

نویسنده

تیم تحریریه

۲۴ آبان ۱۳۹۸
  • 0

بازار خودروهای الکتریکی، روز‌به‌روز بزرگ‌تر می‌شود و تنوع محصولات آن، پاسخگوی نیازهای عموم مردم در سراسر جهان خواهد بود. می‌توان ادعا کرد، موج سرمایه‌گذاری سنگین بر تولید مدل‌های برقی از تسلا شروع شد؛ اما امروزه با قدرت توسط غول‌های خودروسازی جهان دنبال می‌شود. فورد، عضو جدید تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی است که با الهام از مشهورترین محصول خود، موستانگ؛ وارد بازار مدل‌های برقی می‌شود. این شرکت، کلاس بدنه‌ی کراس‌اور کامپکت را برای اولین مدل برقی خود انتخاب کرده است تا احتمالا، موفقیتی بزرگ بزرگ کسب کند.

امروزه مهم‌ترین موضوع در یک خودرو برقی، آستانه قیمت و میزان مسافتی است که با یک شارژ کامل، طی می‌کند. به جرات می‌توان ادعا کرد که موارد فوق برای علاقه‌مندان مدل‌های الکتریکی، نسبت به ظاهر و حتی سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت، اهمیت بیشتری دارد. بنا بر اعلامیه‌ی رسمی فورد، ارزان‌ترین نسخه‌ی موستانگ مک ای آستانه قیمت ۴۴ هزار دلار خواهد داشت که البته در مقایسه با خودروهای بنزینی، چندان رقابتی و مقرون‌به‌صرفه نیست. مطابق سنت خودروسازان امریکایی در سال‌های اخیر، اولین سری تولیدی از محصول برقی فورد هم، دارای امکانات ویژه و قیمتی بالاتر خواهد بود که برای موستانگ مک ای (First Edition) معادل ۶۰ هزار دلار است.

بنابر اطلاعات موجود، مدل تک‌دیفرانسیل موستانگ مک ای با انتقال نیرو به محور عقب، انرژی لازم برای رانندگی تا مسیر ۳۷۰ کیلومتر را فراهم می‌کند. مدل‌های دودیفرانسیل، مثل نسخه‌ی اولیه (First Edition) و دیگر نمونه‌های آپشنال، مسافتی در حدود ۴۳۰ کیلومتر را با هر شارژ کامل باتری‌های طی خواهند کرد که البته با همین بسته‌ی باتری‌های و سیستم تک‌دیفرانسل، شعاع حرکتی ۴۸۰ کیلومتر خواهند داشت. همچنین، زمان لازم برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت از حالت سکون برای این خودروها، در محدوده‌ی ۴.۵ تا ۶.۵ ثانیه خواهد بود. مدل‌های مختلف موستانگ مک ای، قدرت و گشتاور متفاوت دارند. ارزان‌ترین نمونه، ۲۵۵ اسب‌بخار قدرت و ۴۱۵ نیوتن‌متر گشتاور خواهد داشت. این آمار برای نسخه‌ی اولیه (First Edition)، معادل ۳۳۳ اسب‌بخار و ۵۸۲ نیوتن‌متر خواهد بود.

فورد برای تولید نسخه‌ی GT از موستانگ مک ای نیز، برنامه‌ریزی کرده است. این مدل، برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت در زمانی کمتر از ۳ ثانیه آماده می‌شود. رقم دقیق قدرت و گشتاور برای موستانگ مک ای GT هنوز اعلام نشده است؛ اما مسیر قابل پیمایش با  این خودرو در حدود ۴۰۰ کیلومتر خواهد بود.

منبعزومیت

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.129 seconds.