اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

همکاری مشترک ایران خودرو با استارت‌آپ‌ها و صنایع دانش بنیان

نویسنده

تیم تحریریه

۱۵ مهر ۱۳۹۸
  • 0
مدیرعامل شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپكو) گفت: با همكاری شركت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها، تكنولوژی‌های نوین را در تولید محصولات به كار خواهیم گرفت.


به گزارش خبرخودرو، مدیرعامل شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپكو) گفت: با همكاری شركت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها، تكنولوژی‌های نوین را در تولید محصولات به كار خواهیم گرفت.

منصور منصوری امروز در حاشیه گردهمایی فن‌آورانه صنایع، دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌های صنعت خودرو با بیان این كه با شركت های دانش بنیان و استارت آپ به صورت مستقیم همكاری خواهیم كرد، گفت: ساپكو به عنوان صاحب و مالك معنوی دانش فنی تولید برخی قطعات به ویژه در بخش قطعات راهبردی مانند قوای محركه، دانش كسب شده را برای تولید در اختیار سازندگان قرار خواهد داد.

وی از تولید موتور ملی ای.اف پلاس در آینده‌ای نزدیك خبر داد و گفت: اقدامات توسعه‌ای در قوای محركه صورت گرفته كه قرارداد برای تولید قطعات آن در میز دوم خودكفایی وزارت صمت با قطعه سازان منعقد شده است. با تامین و تولید این موتور شاهد كاهش مصرف سوخت متوسط یك لیتر در هر 100 كیلومتر پیمایش خودرو خواهیم بود.

منصوری ضمن انتقاد از طرح برخی مسایل درباره تشكیك در قراردادهای میز دوم خودكفایی گفت: قراردادهایی كه در این میز منعقد شد مربوط به قطعات توسعه‌یافته‌ای است كه قبلا اقدامی برای داخلی سازی آن صورت نگرفته است.

وی در ادامه گفت:‌ نیازمندی‌های شبكه تامین ایران خودرو در برخی از قطعات و یا مواد اولیه با راهكارهای داخلی سازی آن اعلام شده است. با داخلی‌سازی این قطعات ضمن کاهش ارزبری و رفع مشکلات ناشی از تحریم، روند تولید پایدار با کاهش ریسک‌های تامین همراه خواهد بود.

مدیرعامل ساپكو از شركت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها دعوت كرد تا با حضور در شركت ساپكو و بازدید از نمایشگاه دائمی ساخت داخل سبب تسریع در فرآیند كسب دانش فنی تولید قطعات پیشرفته و های تك در زنجیره تامین ایران خودرو شوند.

وی در پایان ضمن تاكید بر حمایت دولت و اركان تصمیم‌گیر جامعه برای تحقق برنامه‌های داخلی‌سازی تولید، گفت: امیدواریم در روز پایانی گردهمایی شاهد عقد تفاهم‌نامه با شركت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها باشیم تا بتوانیم خودروهای جدید را مطابق با تكنولوژی روز تولید كنیم.

گفتنی است،‌ ساپكو در حاشیه این گردهمایی،‌ نیازمندی های خود را با نگاه ماژولار و در 5 مگاماژول اصلی بدنه و مكانیزم ها، برق و الكترونیك،‌ شاسی و تعلیق، تزئینات و قوای محركه و همچنین‌ مواد اولیه و قالب در معرض دید قرار داده و از شركت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها برای داخلی‌سازی آن دعوت به همكاری كرده است.


لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی تایید نمی‌شوند.
در حال بارگزاری دیدگاه‌ها ...
گوش‌به‌زنگ آگهی جدید باشید!
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
  • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.085 seconds.