اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

معادلات بازار خودرو تغییر کرد

هفته گذشته در شرایطی مجوز افزایش 25 درصدی قیمت از مبدا به خودروسازان ابلاغ شد که برخلاف انتظار، بازار خودرو بی‌توجه به مجوز اخیر روند نزولی به خود گرفت. هر چند کاهش قیمت‌ها در بازار همزمان با نزول نرخ ارز طی هفته‌های گذشته آغاز شد اما همراه با مجوز رسمی شورای رقابت مبنی بر موافقت با درخواست افزایش 25 درصدی قیمت‌ها از مبدا، انتظار می‌رفت که روند کاهشی بازار متوقف و قیمت‌ها بار دیگر رشد کند حال آنکه این اتفاق رخ نداد.

۱۱ آبان ۱۳۹۹
 • 0

حفظ دستاوردهای قدیمی و شروع رویکردهای نوین

شرکت رادیاتور ایران یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان انواع رادیاتور خودروهای سبک و سنگین، بخاری‏ها و مبدل‌های صنعتی در خاورمیانه است

۱۱ آبان ۱۳۹۹
 • 0

رشد فروش خودرو در نیم‌سال دوم

بنا بر اعلام سه خودروساز بزرگ کشور، پیش‌بینی می‌شود مجموع فروش آنها در نیمه دوم از رقم نیمه نخست پیشی بگیرد. طبق صورت‌های مالی ارائه شده به بورس توسط سه خودروساز بزرگ کشور، ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو برآورد کرده‌اند تعداد فروش محصولات سواری و وانت‌شان با احتساب نیمه دوم امسال در مجموع به حدود 624 هزار دستگاه خواهد رسید. این در حالی است که این سه شرکت در 6 ماه ابتدایی سال‌جاری کمی بیش از 370 دستگاه انواع محصول فروختند.

۱۱ آبان ۱۳۹۹
 • 0

سرمایه‌گذاری تویوتا در خودروهای متصل

شرکت تویوتا‌موتور و شرکت خدمات ارتباطی «کی‌ دی‌ دی آی» ژاپن روز جمعه اعلام کردند بزرگ‌ترین خودروساز ژاپنی قرار است سرمایه‌گذاری 2/ 52 میلیارد ینی (500 میلیون دلار) را در این شرکت خدماتی انجام دهد تا همکاری دو طرف در عصر «خودروهای متصل» بیش از پیش تعمیق یابد. تویوتا پس از دهه‌ها تمرکز بر ساخت و فروش خودرو، اکنون به‌طور روزافزونی در حال چرخش به سوی شرکایی است تا بتواند با بهره‌گیری از کمک آنها فناوری‌های گران‌قیمت و پیشرفته‌ای را توسعه دهد؛ درحالی‌که تلاش می‌کند تا خود را به یک شرکت خدمات همراه نیز بدل کند. در راستای اتحاد جدید کسب‌و‌کار این دو شرکت، تویوتا و کی دی دی‌ای اعلام کرده‌اند به‌طور مشترک تحقیق و توسعه را با تمرکز بر پلت‌فرم‌های ارتباطاتی که می‌تواند خودروها، منازل، شهرها و شهروندان را متصل کند، انجام خواهند داد. برای تحکیم اتحاد این دو، تویوتا 3/ 18 میلیون سهم خزانه (سهامی که مدیریت آن تنها در دست شرکت سهامی است) کی دی‌دی‌ای را خریداری می‌کند.

۱۱ آبان ۱۳۹۹
 • 0

افت فروش خودروسازی ژاپن

براساس محاسباتی که رویترز از میزان اطلاعات فروش جهانی ماه سپتامبر در هفت شرکت خودروسازی ژاپن انجام داده است، خودروسازی این کشور در این ماه با افت 1/ 2 درصدی فروش جهانی خود به نسبت همین ماه در سال 2019 مواجه شد که این به معنای هفتمین ماه متوالی کاهش فروش جهانی برای ژاپنی‌ها پس از آغاز شیوع پاندمی ویروس کرونا است که موجب لطمه دیدن تقاضا شده است و حتی با اینکه فعالیت کارخانه‌ها و فروشگاه‌ها به حالت عادی بازگشته‌اند، این لطمات همچنان ادامه دارند. این هفت خودروساز بزرگ ژاپن از جمله تویوتا و نیسان به‌طور کلی در سپتامبر تعداد 3/ 2 میلیون دستگاه خودرو به فروش رسانده‌اند. با این حال، افت فروش ماهانه به‌طور قابل‌توجهی از ماه آوریل که برابر با 50 درصد بود، کند شده است چراکه خودروسازان با بهبود نسبی تقاضا به ویژه در چین، بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان روبه‌رو هستند.

۱۱ آبان ۱۳۹۹
 • 0

کیا در مسیر توسعه

سونگ سانگ، مدیر کیا تصمیم دارد برنامه‌های جدیدی را برای این شرکت خودروسازی اجرا و مدل‌های متنوعی از خودروهای برقی را تولید کند. سانگ در مصاحبه‌ای گفت تصمیم دارد این شرکت کره‌ای را با تقاضای جوانان همگام سازد و به‌تدریج از تولید موتورهای احتراقی فاصله بگیرد. انتظار می‌رود کیا به‌زودی برنامه‌های محصولات آتی خود را اعلام کند. به‌علاوه قرار است این شرکت در ماه‌های آینده از یک لوگوی جدید پرده‌برداری کند. برنامه جدید کیا که موسوم به برنامه «اس» (حرف ابتدایی کلمه شیفت به معنای تغییر) است با هدف انتقال این برند به بازار‌های لوکس‌تر اجرا خواهد شد. کیا تصمیم دارد با عرضه مدل‌های جدید به یکی از پیشگامان حوزه خودروهای برقی تبدیل شود. سانگ گفت: «ما می‌خواهیم به‌روز‌تر، پویاتر و نوآورانه‌تر باشیم. ما می‌خواهیم تجارت خود را به سمت آینده سوق دهیم.» ماه گذشته کیا اعلام کرد که تا سال 2027 هفت محصول برقی جدید را معرفی خواهد کرد.

۱۱ آبان ۱۳۹۹
 • 0

عملکرد خودروی خودران گوگل در جاده‌ها

وایموی گوگل نتایج تحقیقات روی خودران‌ها را که از پیمایش 1/ 6 میلیون مایل از ژانویه 2019 گرد آورده، منتشر کرده است.داده‌های منتشر شده وایموی گوگل شامل جزئیات 47 برخورد خودران‌های وایمو در طول این دوره است که می‌توان آن را شفاف‌سازی مهمی به حساب آورد.این 47 برخورد یا تصادف، شامل موارد برخوردهای واقعی و تصادف‌های شبیه‌سازی شده است و همان‌طور هم که وایمو گفته است در این برخوردها انتظار جراحت جدی وجود ندارد. به بیان دقیق‌تر، 18 مورد از این 47 برخورد، واقعی بودند و بقیه (27 مورد) شبیه سازی شده و معنی آن این است که اصلا اتفاق نیفتاده است و به زعم وایمو اگر مداخله راننده ایمنی نبود به تصادف منجر می‌شد. در برخی از موارد هم خودران مسوول برخورد یا تصادف نبوده و به بیان ساده‌تر، مقصر رانندگانی بوده‌اند که با این خودران‌ها تصادف کرده‌اند.

۱۱ آبان ۱۳۹۹
 • 0

۱۸ درصد خودروهای تولیدی ناقص است

از ابتدای سال تاکنون 528 هزار و 651 دستگاه خودرو توسط ایران‌خودرو و سایپا تولید شده که 97 هزار و 65 دستگاه از آن یعنی 36/ 18 درصد کل خودروهای تولیدی ناقص است.از ابتدای امسال تا 9 آبان‌ماه 287 هزار و 131 دستگاه خودرو توسط گروه صنعتی ایران‌خودرو تولید شد که 240 هزار و 950 دستگاه از آن به مشتریان تحویل داده شده است. در حال حاضر موجودی خودروهای تجاری در پارکینگ فروش ایران‌خودرو صفر بوده و تعداد خودروهای ناقص این گروه خودروسازی معادل 56 هزار و 519 دستگاه است.در مورد گروه خودروسازی سایپا هم باید به تولید 241 هزار و 520 دستگاه خودرو از ابتدای سال تا 7 آبان‌ماه اشاره کنیم که 208 هزار و 284 دستگاه از آن به مشتریان تحویل داده شده است.در عین حال، موجودی خودروهای تجاری در پارکینگ فروش سایپا 6 هزار و 102 دستگاه است و هم اکنون 40 هزار و 546 دستگاه از تولیدات سایپا ناقص هستند.

۱۱ آبان ۱۳۹۹
 • 0

اعلام زمان قرعه‌کشی طرح پیش‌فروش سایپا

با اتمام زمان ثبت نام طرح پیش‌فروش ۹ محصول سایپا مراسم قرعه‌کشی این دور از پیش‌فروش این هفته برگزار می‌شود. سایپا دور جدید پیش‌فروش 9 محصول خود را از سه‌شنبه 6 آبان به مدت سه روز با موعد تحویل تیر، مرداد و شهریور 1400 آغاز کرده بود که براساس آن محصولات ساینا دنده‌ای، تیبا 2، تیبا صندوقدار، سایپا 151، شاهین، کوئیک دنده‌ای، کوئیک. R و دو مدل نیسان تک‌سوز و دوگانه‌سوز با لاستیک رادیال به فروش رسید.در حال حاضر با اتمام زمان ثبت نام طرح پیش‌فروش 9 محصول سایپا مراسم قرعه‌کشی این دور از پیش‌فروش محصولات این خودرو ساز، روز دوشنبه 12 آبان برگزار می‌شود.

۱۱ آبان ۱۳۹۹
 • 0

نسل جدید قوای محرکه ایران‌خودرو

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو گفت: در راستای کاهش مصرف سوخت و آلایندگی محصولات، مطابق با نقشه راه موتور و قوای محرکه ایران‌خودرو، ارتقای موتورهای جاری وعرضه خودرو با گیربکس‌های جدید در دستور کار قرار دارد.

۱۱ آبان ۱۳۹۹
 • 0

ماجرای دپوی کامیون‌های ۳ سال ساخت

مشاور رئیس سازمان راهداری در امور نوسازی ناوگان، از عدم ترخیص کامیون‌های ۳ سال ساخت از انبارهای گمرکات کشور خبر داد وگفت: این کامیون‌ها پس از طی مراحل قانونی، ترخیص خواهند شد.ابتدای هفته گذشته، مدیرکل دفتر واردات گمرک ایران در نامه‌ای به گمرکات اجرایی کشور اعلام کرد: با توجه به اعلام دفتر مقررات صادرات و واردات صمت مبنی بر عدم احراز اهلیت ارائه خدمات پس از فروش کامیون‌های سه سال کارکرده از ترخیص کامیون‌ها تا رفع ابهام خودداری شود.صدرالله بمانا مشاور رئیس سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای در امور نوسازی ناوگان درباره علت توقف کامیون‌های وارداتی با عمر کمتر از ۳ سال ساخت در گمرک و عدم ترخیص آنها اظهار کرد: علت توقیف خودروها این بود که ثبت‌سفارش صورت نگرفته است؛ این خودروهای سنگین هنوز در انبارهای گمرکی هستند و تشریفات ترخیص آن انجام نشده است.

۱۱ آبان ۱۳۹۹
 • 0

پرواز موفق خودروی پرنده AirCar با امکان رانندگی روی جاده [تماشا کنید]

یک خودروی پرنده اسپرت به نام «AirCar» که می‌تواند در مدت زمان ۳ دقیقه تبدیل به یک هواپیما شود، توانسته در اسلواکی مسافتی برابر ۴۶۰ متر را پرواز کند.

۱۱ آبان ۱۳۹۹
 • 0

تحسین منتقدان برای هاچبک برقی بائوجون E300

سایک موتورز، یکی از غول‌های خودروسازی چین محسوب می‌شود. چهار گروه صنعتی، شامل فاو (FAW)، چانگان، دانگ فنگ و سایک موتورز، بیشترین تیراژ تولید خودرو و سودآوری حاصل از فروش وسایل نقلیه را در چین دارند. این برندها از گذشته همکاری بسیار خوبی با خودروسازان مطرح ژاپنی، امریکایی و اروپایی داشته‌اند و شرکت‌هایی با سرمایه‌گذاری مشترک تاسیس کرده‌اند.

۱۰ آبان ۱۳۹۹
 • 0

تحسین منتقدان برای هاچبک برقی بائوجون E300

سایک موتورز، یکی از غول‌های خودروسازی چین محسوب می‌شود. چهار گروه صنعتی، شامل فاو (FAW)، چانگان، دانگ فنگ و سایک موتورز، بیشترین تیراژ تولید خودرو و سودآوری حاصل از فروش وسایل نقلیه را در چین دارند. این برندها از گذشته همکاری بسیار خوبی با خودروسازان مطرح ژاپنی، امریکایی و اروپایی داشته‌اند و شرکت‌هایی با سرمایه‌گذاری مشترک تاسیس کرده‌اند.

۱۰ آبان ۱۳۹۹
 • 0

عملکرد بسیار ضعیف هیوندای HB20 در تست تصادف [تماشا کنید]

گروه خودروسازی هیوندای کیا در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به مبحث ایمنی داشته و سخت در تلاش بوده با تولید محصولاتی بروز و امن فاصله خود را با رقبای تراز اول جهانی کاهش دهد. نتیجه این امر در تست‌ تصادف موسسات مختلف به وضوح مشخص است، چرا که محصولات هیوندای کیا معمولا امتیازهای بالایی را کسب می‌کنند.

۱۰ آبان ۱۳۹۹
 • 0
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
 • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
 • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
 • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 1.165 seconds.