اتصال اینترنت خود را بررسی کنید!

رشد فروش خودروی برقی پورشه

دنیای اقتصاد: در 9 ماه اول سال 2021 تعداد خودروهای تایکان تمام برقی فروخته شده از تعداد خودروهای بنزینی 911 پیشی گرفت و سنگ بنایی جدید در بازار خودروهای برقی گذاشت. به گزارش سایپانیوز، تایکان تمام برقی از اواخر سال 2019 به بازار معرفی شد. پورشه در 9 ماه اول 2021 موفق به فروش 217هزار و 198 دستگاه شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13 درصد رشد نشان داده است. میزان فروش و تحویل تایکان سه برابر شد و ماکان بنزینی هم رشد خیره‌کننده‌ای داشت. پورشه بین 2019 تا 2020 حدود 5 درصد به خاطر شیوع جهانی کرونا دچار افت شده بود.

۲۹ مهر ۱۴۰۰
 • 0

واکنش به منت شورای رقابت بر سر مشتریان خودرو

ایسنا: به دنبال اینکه دبیر هیات تجدیدنظر شورای رقابت اعلام کرد اگر این شورا نبود، اکنون پراید ۲۰۰ میلیون تومان قیمت داشت، یک کارشناس صنعت خودرو، ادعای شورای رقابت در کنترل بازار، در نتیجه مداخله در قیمت‌گذاری را تصوری کاملا اشتباه دانست. حسن کریمی‌سنجری ضمن انتقاد از شیوه عملکرد دستوری شورای رقابت طی سال‌های اخیر اظهار کرد: ابلاغیه بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ توسط رئیس‌جمهوری، بیانگر رویکرد اقتصادی دولت فعلی در عبور از اقتصاد دستوری است. همچنین صحبت‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت در رابطه با نگاه وزارتخانه متبوع خود به بازار و صنعت خودروی کشور نشان‌دهنده بی‌میلی دولت به دخالت در خودروسازی و به‌ویژه در امر قیمت‌گذاری دستوری است.

۲۹ مهر ۱۴۰۰
 • 0

ترخیص هزار کامیون دست دوم از گمرک

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سه هزار و 600 دستگاه کامیون با عمر کمتر از سه سال وارد کشور شده و در گمرکات موجود است؛ همچنین هزار دستگاه کامیون نیز پیش از این، از گمرک ترخیص شد. داریوش امانی درباره آخرین آمار نوسازی ناوگان کامیونی از دو محل «واردات کامیون با عمر حداکثر سه سال» و «تولید داخل» اظهار کرد: پس از ورود دستگاه قضایی به موضوع و سرخط کردن تعداد زیادی از دستگاه‌های متولی، شرایط ترخیص این کامیون‌ها تسهیل شد. وی اضافه‌ کرد: ‌امیدواریم در اسرع وقت این سه هزار و 600 دستگاه کامیون هم از گمرکات ترخیص و به ناوگان کشور اضافه شود تا به این ترتیب متوسط سن کامیون‌های در حال تردد در کشور کاهش یابد.

۲۹ مهر ۱۴۰۰
 • 0

افت فروش خودروهای صفر در اروپا

تسنیم: داده‌های خودروسازی اروپا که روز جمعه منتشر شد، نشان می‌دهد ثبت‌نام برای دریافت خودروهای صفر در ماه سپتامبر بیش از ۲۵ درصد کاهش یافته است. به نقل از رویترز، این گزارش دلیل کاهش فروش را کمبود عرضه وسایل نقلیه که از کمبود جهانی تراشه سرچشمه گرفته، می‌داند. آمار منتشر شده از سوی اتحادیه خودروسازان اروپا (ACEA) نشان داد که ثبت‌نام خودروهای سواری جدید در اتحادیه اروپا، بریتانیا و کشورهای عضو انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) نسبت به سال گذشته 2/ 25 درصد کاهش یافته است. انجمن تولیدکنندگان و فروشندگان خودروی انگلیس (SMMT) نیز اخیرا طی گزارشی اعلام کرده بود که تولید اتومبیل در این کشور در ماه اوت نسبت به سال گذشته 27 درصد کاهش یافته و به 37 هزار و 200 دستگاه رسیده است. بر اساس این گزارش، کاهش شدید تولید و صادرات خودروی انگلیس در پی کمبود جهانی تراشه که منجر به اختلال در تولید و همچنین تعطیلی کارخانه‌های برخی از خودروسازان شد، رخ داده است.

۲۹ مهر ۱۴۰۰
 • 0

محبوب‌ترین خودروی سارقان آمریکا

دنیای اقتصاد: زمانی که خودرویی عنوان پرفروش‌ترین خودروی بازار را پیدا می‌کند، به طور طبیعی می‌تواند بالاترین آمار سرقت را هم به خود اختصاص دهد. به گزارش سایپانیوز، در فهرست بالاترین آمار خودروهای به سرقت رفته، سری اف فورد در صدر جدول قرار گرفته‌اند. بر اساس آمار منتشر شده «دفتر جرایم بیمه ملی» National Insurance Crime Bureau یا NICB تعداد خودروهای به سرقت رفته در سال 2020 بیش از 11 درصد رشد داشته است. در گزارش دفتر یاد شده آمده است که این دفتر سالانه فهرستی تحت‌ عنوان «چرخ‌های داغ» تهیه می‌کند که در حقیقت استعاره‌ای از خودروهای محبوب است و در آن به جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات مرتبط با خودروهای به سرقت رفته می‌پردازد. این اطلاعات را آژانس‌های مرتبط با نیروی انتظامی در اختیار مرکز اطلاعات جرایم ملی قرار می‌دهند.

۲۷ مهر ۱۴۰۰
 • 0

بخش اعظم هزینه‌های فراخوان جنرال موتورز روی دوش تامین‌کننده

دنیای اقتصاد: همه خسارت‌های ناشی از فراخوان خودروهای برقی شورولت بولت را جنرال موتورز متحمل نمی‌شود. به گزارش سایپانیوز، شرکت ال‌جی، تامین‌کننده پیل‌های باتری برای جنرال موتورز هزینه‌های مرتبط با باتری‌های شورولت مدل بولت را برعهده می‌گیرد. این شرکت علاوه بر جبران خسارت فراخوان، فرآیندهای جدید تضمین کیفیت را در خطوط تولید خود به کار خواهد گرفت تا از آتش گرفتن باتری‌های خودرو از سرچشمه جلوگیری کند. جنرال موتورز و تامین‌کننده باتری ال‌جی، به توافق رسیدند که بخش اعظم خسارت‌های ناشی از فراخوان باتری‌های شورولت بولت را ال‌جی بپردازد. این توافق 9/ 1 میلیارد دلار برای این تامین‌کننده هزینه به بار می‌آورد. کل هزینه‌های فراخوان 2 میلیارد دلار محاسبه شده است.

۲۷ مهر ۱۴۰۰
 • 0

برای تعدیل قیمت‌ها باید به واردات برخی خودرو‌ها مجوز دهیم

میزان: عضو کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید اجازه واردات برخی خودروها اعم از کامیون‌ها و اتوبوس‌ها را بدهیم تا قیمت خودرو در داخل تعدیل شود. حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی با اشاره به مشکلات خودروسازی در چند سال اخیر اظهار کرد: خودروسازی ما به خوبی پیشرفت نداشته است البته اقداماتی صورت پذیرفته، اما ‌کافی نیست.

۲۷ مهر ۱۴۰۰
 • 0

نسخه دستی تارا وارد جدول کیفیت شد

ایکوپرس: طبق گزارش منتشر شده از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، تارا با گیربکس دستی ایران‌خودرو، با سطح چهار ستاره کیفیت وارد جدول ارزشیابی شد. تارا با گیربکس دستی در نخستین ارزش‌یابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، طبق هدف کیفی تعیین شده از سوی ایران‌خودرو با چهار ستاره کیفیت وارد جدول شد.

۲۷ مهر ۱۴۰۰
 • 0

کاهش فروش خودرو در چین

تسنیم: ادامه کمبود جهانی نیمه‌رساناها و کمبود داخلی برق در چین فروش خودرو را در این کشور در ماه طلایی سپتامبر پایین آورده است. به‌گزارش رویترز، فروش خودرو در چین 6/ 19 درصد در ماه سپتامبر نسبت‌به سال گذشته میلادی کاهش‌یافته است. این پنجمین ماه پی‌درپی کاهش فروش خودرو به‌دنبال ادامه کمبود جهانی نیمه‌رساناها و کمبود داخلی برق در چین است. آخرین ماه تابستان و نخستین ماه پاییز را با عنوان ماه‌های طلایی و نقره‌ای برای فروش خودرو می‌دانند. مصرف‌کنندگان در پایان تابستان به خرید خودرو روی می‌آورند. اطلاعات انجمن تولیدکنندگان اتومبیل چین نشان می‌دهد 07/ 2میلیون خودرو در ماه سپتامبر در این کشور فروخته‌شده است.

۲۷ مهر ۱۴۰۰
 • 0

پرواز همزمان ۲ خودروی پرنده پرسرعت

ایسنا: دو خودروی پرنده شرکت ‌ایراسپیدر‌‌(Airspeeder) که شبیه به خودروهای فرمول یک هستند و شتاب صفر تا ۱۰۰ آنها تنها 8/ 2 ثانیه است، برای نخستین بار یک آزمایش دو تایی را با موفقیت پشت سر گذاشتند. به گزارش دیلی‌میل، خودروهای بدون سرنشین ‌ایراسپیدر ‌بر فراز آسمان منطقه‌ای نامعلوم در نزدیکی شهر آدلاید در جنوب استرالیا، اواخر ماه سپتامبر همراه با یکدیگر به پرواز درآمدند. این آزمایش اهمیت زیادی دارد زیرا شرکت ‌ایراسپیدر این خودروهای پرنده را برای مسابقه در آسمان در فاصله‌ای تقریبا نزدیک طراحی کرده است. ایراسپیدریک اکتاکوپر محسوب می‌شود و ترکیبی از بالگرد، جت جنگنده و خودروی مسابقه است. این مدل که در ماه فوریه از آن رونمایی شد و در حال حاضر در مرحله آزمایشی قرار دارد، سومین نمونه اولیه از خودروهای ‌ایراسپیدر ‌است و ‌Mk3 نام دارد. نخستین خودروی پرنده سرنشین‌دار این شرکت به نام‌ Grand Prix قرار است در سال ۲۰۲۲ رونمایی شود. ‌Mk3 ‌دارای هشت چرخانه بوده که دور اتاقک فیبرکربنی آن قرار دارند و می‌تواند با سرعت حداکثر ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. با صفر تا صد 8/ 2 ثانیه‌ای، این خودروی پرنده سریع‌تر از لامبورگینی ‌Huracan Evo ‌ و فراری 812 Superfast خواهد بود.

۲۷ مهر ۱۴۰۰
 • 0

مهلت واریز وجه منتخبان قرعه‌کشی سه‌روزه شد

دنیای‌اقتصاد: فروش فوق‌العاده خودروسازان در نیم‌سال دوم 1400 با همان سبک و سیاق قرعه کشی ادامه دارد؛ با این تفاوت که برخی از مقررات تغییر کرده است. هرچند وزارت صمت پیش از این از رفع برخی محدودیت‌های شرکت در فروش خودروسازان خبر داده بود با این حال تنها یک تغییر در مقررات فروش اعمال‌ شده و آن نیز فرصت سه روزه منتخبان برای واریز وجه و تکمیل ثبت‌نام است. پیش از این برگزیدگان قرعه‌کشی فرصت پنج‌روزه برای واریز وجه داشتند.

۲۶ مهر ۱۴۰۰
 • 0

چهار دگرگونی‌ خودروها در یک دهه

دنیای‌اقتصاد: در 10 سال گذشته، تغییرات زیادی در صنعت خودرو شکل گرفته و تقریبا همه جنبه‌های یک خودرو در این زمان کوتاه دچار دگردیسی شده است. این پیشرفت‌ها باعث شده است تا خودروها ایمن‌تر و راحت‌تر شوند.

۲۶ مهر ۱۴۰۰
 • 0

ردیابی فرسودگی قطعات خودرو در آینده

دنیای‌اقتصاد: یک گروه تحقیقاتی در آلمان با هدایت غول قطعه‌سازی کانتیننتال در حال کار کردن روی ترکیبی از لاستیک و قطعات الکترونیکی چاپی است، به‌طوری که حسگرها می‌توانند میزان خوردگی و فرسودگی تایرها و قطعات لاستیکی را ردگیری کنند. به گزارش سایپانیوز، لاستیک‌ها فقط در تولید تایرها به کار نمی‌روند، بلکه قطعات متعدد و متنوعی (مثل تسمه‌ها) وجود دارند که در ساخت خودرو به کار می‌روند و جنس آنها از لاستیک [رابر] است. با این حال، هنوز راه موثر و قابل اطمینانی وجود ندارد که میزان خوردگی و فرسودگی این قطعات را به‌دقت اندازه بگیرد و پیش از به وجود آوردن حادثه، به صاحب خودرو هشدار لازم را بدهد.

۲۶ مهر ۱۴۰۰
 • 0

پراید در عراق چند؟

سایپانیوز: معاون صادرات گروه خودروسازی سایپا گفت: پراید در عراق به قیمت حدود ۷هزار دلار (بیشتر از ۱۸۰ میلیون تومان) فروخته می‌شود. علی کریمی گفت: مبلغ حدود 7هزار دلار، قیمت پایه پراید در عراق است و تنها محصولی است که به‌صورت نقدی عرضه می‌شود و شرایط فروش اقساطی ندارد. کریمی ادامه داد: تاکنون 160 هزار دستگاه پراید به بازار عراق صادر شده و در حال حاضر نیز تولید این محصول در سایت اسکندریه به‌صورت سی‌کی‌دی (قطعات ارسالی از سایپا) ادامه دارد.

۲۶ مهر ۱۴۰۰
 • 0

فرمان قرعه‌کشی دست کیست؟

دنیای اقتصاد: در حالی که وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده موافق قرعه‌کشی نیست و گویا به دنبال حذف آن است، رئیس شورای رقابت همچنان از این سیستم دفاع و آن را تصمیم شورا می‌داند. چندی پیش رضا فاطمی‌امین، وزیر صمت اعلام کرد: «شخصا با قرعه‌کشی خودرو مخالف هستم و در برنامه جدید برای مدیریت بازار خودرو به این موضوع به صورت کارشناسی پرداخته‌ایم.» برنامه مدنظر وی همانی است که قرار است کمتر از دو هفته دیگر اعلام شود و گویا در آن علاوه بر مسائلی مانند صادرات و تولید، حذف قرعه‌کشی نیز گنجانده شده است. البته مشخص نیست که راهکار جایگزین وزارت صمت برای قرعه‌کشی چیست و آیا قرار است در شیوه قیمت‌گذاری تغییراتی ایجاد شود یا نه. این در حالی است که طبق اظهارات رئیس شورای رقابت، اعمال سیستم قرعه‌کشی، تصمیم کارشناسی شورا بوده است.

۲۵ مهر ۱۴۰۰
 • 0
نصب نسخه ios وب اپلیکیشن فرمون
 • ۱- در نوار پایین دکمه را انتخاب کنید.
 • ۲- منوی باز شده را به چپ بکشید و گزینه را انتخاب کنید.
 • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
Page created in 0.162 seconds.